a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjne25. urodziny RAL Desing System

25. urodziny RAL Desing System

RAL Design System istnieje już 25 lat! Słynna paleta RAL, zawierająca aż 1625 odcieni, już od ćwierćwiecza służy projektantom, architektom i malarzom.

RAL Design System

Fot. arch. RAL

Bazą dla RAL Design System jest międzynarodowa przestrzeń kolorystyczna CIELab. Aby korzystanie z systemu było łatwiejsze, jest on dostępny w formie wachlarzy (D2), pudełka z wzornikami (D8 i D6) oraz atlasu kolorów (D4). Są one przeznaczone do różnych zastosowań – wachlarz D2 pomaga szybko zlokalizować kolor, podczas gdy do rozwoju nowoczesnych koncepcji projektowania kolorystycznego służą są D8 lub D6. Każdy z kolorów systemu można zamówić w formie arkusza A4 lub A6, a na życzenie jego odcień zostaje potwierdzony badaniem kolorymetrycznym.

To przydatne narzędzie powstało już 25 lat temu! Z obecnym rokiem jubileuszowym zbiegło się w czasie nawiązanie 5-letniej współpracy ze znanym wytwórcą markiz, markilux. Od tego roku klienci firmy będą mogli wybrać na swoje markizy dowolny kolor z ogromnej, liczącej ponad 1600 odcieni palety RAL Design System.

Drugim ważnym wydarzeniem związanym z systemem jest nowa publikacja RAL, „Colours for Mind, Body and Soul”, która będzie dostępna w sprzedaży już wiosną. Dotyczy ona wpływu kolorów na nasz umysł i ciało, a korzysta przy tym właśnie z palety RAL Desing System.

O samym systemie można przeczytać więcej w naszym tekście.

Źródło: RAL