REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

25. urodziny RAL Desing System

RAL Design System istnieje już 25 lat! Słynna paleta RAL, zawierająca aż 1625 odcieni, już od ćwierćwiecza służy projektantom, architektom i malarzom.

RAL Design System

Fot. arch. RAL

Bazą dla RAL Design System jest międzynarodowa przestrzeń kolorystyczna CIELab. Aby korzystanie z systemu było łatwiejsze, jest on dostępny w formie wachlarzy (D2), pudełka z wzornikami (D8 i D6) oraz atlasu kolorów (D4). Są one przeznaczone do różnych zastosowań – wachlarz D2 pomaga szybko zlokalizować kolor, podczas gdy do rozwoju nowoczesnych koncepcji projektowania kolorystycznego służą są D8 lub D6. Każdy z kolorów systemu można zamówić w formie arkusza A4 lub A6, a na życzenie jego odcień zostaje potwierdzony badaniem kolorymetrycznym.

To przydatne narzędzie powstało już 25 lat temu! Z obecnym rokiem jubileuszowym zbiegło się w czasie nawiązanie 5-letniej współpracy ze znanym wytwórcą markiz, markilux. Od tego roku klienci firmy będą mogli wybrać na swoje markizy dowolny kolor z ogromnej, liczącej ponad 1600 odcieni palety RAL Design System.

Drugim ważnym wydarzeniem związanym z systemem jest nowa publikacja RAL, „Colours for Mind, Body and Soul”, która będzie dostępna w sprzedaży już wiosną. Dotyczy ona wpływu kolorów na nasz umysł i ciało, a korzysta przy tym właśnie z palety RAL Desing System.

O samym systemie można przeczytać więcej w naszym tekście.

Źródło: RAL

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA