a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatki12 mln € na nowy proces produkcji carbon black

12 mln € na nowy proces produkcji carbon black

W Europie rozwijana jest nowa technologia otrzymywania pigmentu carbon black z alternatywnych źródeł węgla. Proces, który może pomóc w zmniejszeniu śladu węglowego, został wsparty finansowo przez niemiecki rząd i Unię Europejską.

Fot. VenV / pixabay.com

Nad nową technologią pracuje firma Orion. W opracowanie neutralnego klimatycznie procesu zainwestuje 12,8 mln € – w tym 6,4 mln € otrzymanych w ramach dofinansowania od niemieckiego rządu i UE.

Środki na rozwój projektu, nazwanego Clean Carbon Black Research and Development Project, przyznane zostały w ramach programu dekarbonizacji niemieckiego Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Ochrony Klimatu, wspieranego przez unijny fundusz NextGenerationEU. Jak komentuje dyrektor generalny Orion, Corning Painter:

Jesteśmy wdzięczni za dofinansowanie od Unii Europejskiej i niemieckiego rządu. To wyraz wielkiego zaangażowania w innowację oraz budowę gospodarki obiegu zamkniętego.

Na terenie głównego centrum innowacji Orion w zakładzie w Kolonii powstaje specjalny ośrodek, gdzie rozwijana będzie nowa technologia. Zgodnie z przewidywaniami pozwoli ona znacznie zmniejszyć ślad węglowy, przyspieszając przejście na gospodarkę obiegu zamkniętego oraz zaspokajając zapotrzebowanie na zrównoważone materiały w branży opon.

Źródło: coatingsworld.com