a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneFarby wodorozcieńczalne w nowym „EC Journal”

Farby wodorozcieńczalne w nowym „EC Journal”

W branży farb nastał dobry czas dla technologii wodorozcieńczalnych. O ich sytuacji na rynku, perspektywach i wyzwaniach przeczytać można więcej w najnowszym numerze „European Coatings Journal”.

Fot. roegger / pixabay.com

Prognozy dla rynku farb wodorozcieńczalnych są wyjątkowo dobre – dzięki osiągnięciom technologicznym właściwości tych przyjaznych środowisku produktów są coraz lepsze i zyskują one na popularności. Dlatego też najnowszy numer „European Coatings Journal” poświęcony jest właśnie im.

Nowe technologie i raport rynkowy

Daan Huisman i jego współpracownicy z Covestro prezentują wyniki swoich badań – owocem ich prac jest nowe spoiwo poliakrylanowe, w którym 35% węgla pochodzi z biomasy. Jak przekonują badacze, nowe spoiwo gwarantuje również bardzo dobrą twardość, odporność na przywieranie oraz ciepłą barwę drewna.

W numerze znalazł się także raport na temat rynku oraz komentarze ekspertów. O perspektywach i wyzwaniach dla systemów wodorozcieńczalnych mówią Esra Bay z firmy Dow oraz Michael Pokorny z Mäder. Ponadto Dieter Drohmann z Chemservice omawia nową propozycję restrykcji dla substancji perfluoroalkilowych (PFAS).

Gdzie dostępny?

Nowy numer „European Coatings Journal” dostępny jest na platformie European Coatings 360°. Możliwa jest także subskrypcja pisma w formie cyfrowej i/lub papierowej.

Źródło: european-coatings.com