a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowe100 tysięcy dolarów dla ofiar trzęsienia ziemi w Maroku

100 tysięcy dolarów dla ofiar trzęsienia ziemi w Maroku

Trzęsienie ziemi, które dotknęło Maroko, wywołało falę solidarności i wsparcia. Wśród tych, którzy zdecydowali się pomóc dotkniętym kataklizmem, są również producenci farb.

Fot. harishs / pixabay.com

W wyniku trzęsienia ziemi zginęły przynajmniej 2000 osób, wielu mieszkańców straciło dach nad głową. Na pomoc dotkniętym katastrofą koncern Jotun przeznaczył 1 mln NOK (prawie 100 000 $), przekazany na ręce Czerwonego Krzyża.

Odpowiedzialne reagowanie

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,8 dotknęło środkowe Maroko w piątek 8 września. Jak mówi Kari-Ellen Liverod, dyrektorka ds. komunikacji w Jotun:

Częścią naszej strategii CSR jest odpowiedzialne reagowanie w regionach, w których jesteśmy obecni jako firma. Dlatego Jotun chce odpowiedzieć wsparciem finansowym na kryzysową sytuację, jaka nastąpiła w Maroku. Wybierając na pośrednika Czerwony Krzyż, jesteśmy pewni, że środki zostaną wykorzystane zgodnie z naszymi intencjami.

Zespoły Marokańskiego Czerwonego Krzyża pojawiły się w miejscu kataklizmu natychmiast, ściśle współpracując z Międzynarodowym Ruchem Czerwonego Krzyża i lokalnymi władzami. Zapewniają pierwszą pomoc, transport rannych do szpitali oraz wsparcie psychologiczne.

Trudna akcja ratownicza

Trwająca w Maroku akcja ratownicza nie jest łatwa – niektóre z najciężej dotkniętych kataklizmem lokalizacji położone są w górach, w miejscach trudno dostępnych. Tym cenniejsze jest wsparcie organizacji niosących pomoc bezpośrednio na miejscu.

Źródło: coatingsworld.com

Dowiedz się więcej o firmie