a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweProducent farb wśród World’s Best Companies 2023

Producent farb wśród World’s Best Companies 2023

Jeden z producentów farb zajął wysokie miejsce w rankingu World's Best Companies of 2023. To lista ogłaszana co roku przez amerykański magazyn „Time”.

Fot. geralt / pixabay.com

Na prestiżowej liście magazynu „Time” znalazła się francuska Arkema. Firma zajęła 226. miejsce wśród 750 wyróżnionych.

Ranking powstał we współpracy z instytutem Statista i oparty jest na trzech podstawowych kryteriach: rozwój, działania ESG (ang. Environment, Social Responsibility, Corporate Governance – środowisko, społeczna odpowiedzialność, ład korporacyjny) oraz satysfakcja pracowników. Jak komentuje Thierry Le Hénaff, prezes i dyrektor generalny Arkemy:

W naszej firmie wszystkie trzy cele są bardzo istotne. Jestem przekonany, że dobre wyniki finansowe mają sens tylko wtedy, gdy zbudowane są na dwóch solidnych podstawach: wzorcowe realizowanie strategii CSR oraz nacisk na umiejętne zarządzanie talentami.

Prezes podkreśla również, że satysfakcja pracowników to priorytet koncernu, co potwierdzają wyniki Net Promoter Score 2023 – wynika z nich, że 82,5% zatrudnionych w firmie poleciłoby pracę w Arkema. Co roku Arkema rekrutuje 2000 nowych osób i wciąż niestrudzenie poszukuje nowych talentów.

Źródło: Arkema