a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronne1 World Trade Center będzie lśnił dzięki farbom PPG

1 World Trade Center będzie lśnił dzięki farbom PPG

Na miejscu zniszczonych budynków World Trade Center powstaje nowy drapacz chmur, 1 World Trade Center. Już wkrótce będzie on górował nad Nowym Jorkiem w całej swej połyskliwej, imponującej postaci, która będzie między innymi zasługą farb do metalu Duranar od PPG.

1 World Trade Center PPG

Fot. Joe Mabel (Wikimedia Commons)

1 World Trade Center to jeden z czterech wieżowców, które utworzą nowy kompleks World Trade Center w Nowym Jorku. Budynek mierzył będzie 541 metrów, czyli 1776 stóp – jest to nawiązanie do roku ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych.

Inwestor wybrał farby PPG do pokrycia konstrukcji 11-piętrowej podstawy nowego biurowca. Produktami Duranar w kolorze Bright Silver i Ozark Shadows pomalowany zostanie aluminiowy ekran, który znajdował się będzie pod panelami z nierdzewnej stali z osadzonymi szklanymi wspornikami. Podświetlony diodami LED ekran będzie prześwitywać spod paneli, dzięki czemu cała postawa nocą będzie się pięknie mienić.

Podstawa budynku. Pod stalowymi panelami znajdują się podświetlane aluminiowe ekrany, które zostaną pomalowane farbami PPG. Fot. gigi_nyc / Foter.com / CC BY-NC-ND 2.0

Fluoropolimerowe farby Duranar od PPG zostały wybrane przez inwestorów, ponieważ wyróżnia je niezwykła trwałość i intensywność koloru i połysku. Są to powłoki odporne na ścieranie, kredowanie i łuszczenie, radzą sobie świetnie nawet w trudnych warunkach – przy zagrożeniu kwaśnym deszczem, silnym promieniowaniem UV, pyłami czy lotnymi zanieczyszczeniami. Poza tym są dostępne w szerokiej gamie odcieni i efektów metalicznych. To wszystko sprawia, że można je bez obawy stosować nawet na bardzo wyeksponowanych elementach budynku.

Manager PPG Scott Moffatt wyraził w imieniu całej firmy dumę, że jej produkty zostaną wykorzystane przy budowie tak ważnego obiektu. Ponieważ będą spełniać również funkcję dekoracyjną, przyczynią się do tworzenia wizerunku nowego kompleksu World Trade Center.

Do wykonania szkieletu podstawy budynku, która chronić ma znajdujące się w dolnej części wieżowca hole, sale i maszynownie, zużyto ponad 300 ton aluminium. W sumie farbami Duranar pokryte zostanie prawie 16 000 m² powierzchni nowego, imponującego drapacza chmur.

1 World Trade Center w styczniu 2013. Fot. dpbirds (Wikimedia Commons)

Czerwiec 2011. Fot. Kenny Sun (Wikimedia Commons)

Kwiecień 2013. Fot. Nightscream (Wikimedia Commons)

Źródło: PPG