REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowe oznaczenia na farbach Axalta Coating Systems

Zgodnie z rozporządzeniem unijnym CLP, które rewolucjonizuje system oznaczeń na opakowaniach farb i innych środków chemicznych, firma Axalta Coating Systems wprowadziła na rynek produkty marki Cromax, Spies Hecker i Standox z nowymi etykietami.

oznaczenia Axalta Coating Systems

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Zmiany dotyczące etykiet zostały uchwalone w 2013 roku, ale w pełni wejdą w życie z dniem 1 czerwca 2015. Od tego momentu obowiązywać będą już tylko nowe oznaczenia. Aby oswoić z nimi klientów Axalta Coating Systems już teraz wprowadza etykiety z nowymi ostrzegawczymi piktogramami – białymi z czerwoną obwódką.

Produkty Spies Hecker i Standox w odświeżonych opakowaniach spotkać można na sklepowych półkach od grudnia 2013, zaś Cromax – od stycznia 2014. Jak podkreśla firma, zmieniają się tylko etykiety; zawartość opakowania pozostaje bez zmian.

Nowy system oznaczeń wprowadzono po to, aby informacja o zagrożeniu była bardziej czytelna i jasna. Produkty stwarzające największe zagrożenie opatrzone będą m.in. określeniem Danger (niebezpieczeństwo), zaś mniej groźne – określeniem Warning (ostrzeżenie), a nie, jak do tej pory, Toxic (toksyczne) i Harmful (szkodliwe). Oznaczenia obowiązujące w UE będą od teraz zgodne z Globalnie Zharmonizowanym Systemem Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów ONZ (GHS).

Z nowymi piktogramami zapoznać się można korzystając z naszej broszury.

Źródło: Axalta Coating Systems

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA