Cztery start-upy zostały laureatami organizowanego przez AkzoNobel konkursu Paint the Future China. Będą one dalej rozwijać swoje technologie przy wsparciu koncernu.
Do konkursu napłynęło w sumie 210 zgłoszeń. Według jury cztery start-upy wyraźnie się wyróżniały, i to właśnie ich twórcy zostali zaproszeni do współpracy z AkzoNobel. Są to:
- Mech-Mind, twórca zrobotyzowanych rozwiązań AI+3D,
- Corpt, twórca recyklingowalnych opakowań,
- Ginet, twórca nieorganicznych niemetalicznych technologii proszkowych,
- Archifiction, twórca nowej cyfrowej platformy 3D dla rzeczywistości wirtualnej z zanurzeniem.
Innowacja ponad pokoleniami
Zanim jury podjęło decyzję, 17 finalistów zaproszonych zostało na dwudniowe wydarzenie, w trakcie którego twarzą w twarz opowiadali oni ekspertom AkzoNobel o możliwościach i szansach na rozwój branży farb i powłok, jakie stwarzają zaproponowane przez nich rozwiązania. Jak komentuje Klaas Kruithof, dyrektor ds. technologii AkzoNobel:
Młodzi ludzie w Chinach z pasją podchodzą do wspólnej pracy na drodze do zmian dzięki innowacjom. Mówimy o tym: „innowacja ponad pokoleniami”. Wspólne działania na rzecz innowacji to kluczowa część naszego programu People. Planet. Paint. Dzięki rozwijanym wspólnie nowym technologiom i przyjaznym środowisku rozwiązaniom dajmy powierzchniom nowe życie i przecieramy szlaki w świecie nowych możliwości.
Nowy konkurs – była to pierwsza edycja Paint the Future w Chinach – zbliżył do siebie młodych, zdolnych naukowców i technologów oraz biznes. Mark Kwok, prezes oddziału China/North Asia AkzoNobel, podkreśla, że dzięki rozwiniętym w ten sposób rozwiązaniom skorzystają klienci, ale również cała branża farb i powłok w Chinach.
Pierwsza chińska edycja
Konkurs Paint the Future – którego celem jest wyróżnienie młodych technologów i wsparcie ich na drodze do rozwinięcia ich projektów z obszarów związanych z branżą farb i powłok – jest organizowany przez AkzoNobel od 2019 roku. Do tej pory zaowocował 18 wspólnymi projektami. W tym roku po raz pierwszy przygotowano specjalną edycję konkursu w Chinach.
Źródło: AkzoNobel