a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneZwycięzcy pierwszej edycji Paint the Future China

Zwycięzcy pierwszej edycji Paint the Future China

Cztery start-upy zostały laureatami organizowanego przez AkzoNobel konkursu Paint the Future China. Będą one dalej rozwijać swoje technologie przy wsparciu koncernu.

AkzoNobel Paint the Future China

Fot. arch. AkzoNobel

Do konkursu napłynęło w sumie 210 zgłoszeń. Według jury cztery start-upy wyraźnie się wyróżniały, i to właśnie ich twórcy zostali zaproszeni do współpracy z AkzoNobel. Są to:

  • Mech-Mind, twórca zrobotyzowanych rozwiązań AI+3D,
  • Corpt, twórca recyklingowalnych opakowań,
  • Ginet, twórca nieorganicznych niemetalicznych technologii proszkowych,
  • Archifiction, twórca nowej cyfrowej platformy 3D dla rzeczywistości wirtualnej z zanurzeniem.

Innowacja ponad pokoleniami

Zanim jury podjęło decyzję, 17 finalistów zaproszonych zostało na dwudniowe wydarzenie, w trakcie którego twarzą w twarz opowiadali oni ekspertom AkzoNobel o możliwościach i szansach na rozwój branży farb i powłok, jakie stwarzają zaproponowane przez nich rozwiązania. Jak komentuje Klaas Kruithof, dyrektor ds. technologii AkzoNobel:

Młodzi ludzie w Chinach z pasją podchodzą do wspólnej pracy na drodze do zmian dzięki innowacjom. Mówimy o tym: „innowacja ponad pokoleniami”. Wspólne działania na rzecz innowacji to kluczowa część naszego programu People. Planet. Paint. Dzięki rozwijanym wspólnie nowym technologiom i przyjaznym środowisku rozwiązaniom dajmy powierzchniom nowe życie i przecieramy szlaki w świecie nowych możliwości.

Nowy konkurs – była to pierwsza edycja Paint the Future w Chinach – zbliżył do siebie młodych, zdolnych naukowców i technologów oraz biznes. Mark Kwok, prezes oddziału China/North Asia AkzoNobel, podkreśla, że dzięki rozwiniętym w ten sposób rozwiązaniom skorzystają klienci, ale również cała branża farb i powłok w Chinach.

Pierwsza chińska edycja

Konkurs Paint the Future – którego celem jest wyróżnienie młodych technologów i wsparcie ich na drodze do rozwinięcia ich projektów z obszarów związanych z branżą farb i powłok – jest organizowany przez AkzoNobel od 2019 roku. Do tej pory zaowocował 18 wspólnymi projektami. W tym roku po raz pierwszy przygotowano specjalną edycję konkursu w Chinach.

Źródło: AkzoNobel