Program AkzoNobel Paint the Future rusza także w Chinach. Koncern zaprasza chińskie start-upy do zgłaszania swoich pomysłów na innowacyjne technologie z dziedziny farb i powłok.

Fot. arch. AkzoNobel
Paint the Future to organizowany od roku 2018 konkurs, w ramach którego AkzoNobel zaprasza do współpracy start-upy związane z branżą farb i daje im narzędzia i możliwości do zrealizowania swoich pomysłów. Obecnie koncern wchodzi ze swoim projektem także do Chin.
Na celowniku: technologie cyfrowe, zero waste i łańcuchy dostaw
Najlepsi uczestnicy konkursu będą mieli możliwość pracować wraz z AkzoNobel nad rozwinięciem swoich pomysłów. Jak komentuje Mark Kwok, prezes oddziału Chiny/Azja Północna AkzoNobel oraz dyrektor ds. biznesu w oddziale farb dekoracyjnych Chiny/Azja Północna:
Nie możemy się doczekać, by zobaczyć wspaniałe pomysły i rozwiązania, jakie przyniesie branży farb ten nowy ekosystem współpracy na rzecz innowacji. Cieszymy się, że wraz ze start-upami stworzymy nową jakość, oferując klientom przyjaźniejsze środowisku, nowatorskie produkty i usługi.
Firma podała trzy obszary, na których przede wszystkim będzie się skupiać przy wyborze najlepszych projektów. Są to: rozwiązania cyfrowe dla klientów, technologie zero waste oraz inteligentne łańcuchy dostaw.
Zgłoszenia do 15 maja
Przedstawiciele chińskich start-upów mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 15 maja 2021. Wyłonieni finaliści zostaną zaproszeni przez firmę na spotkanie w sierpniu, wkrótce potem rozpocznie się proces wspólnego rozwijania ich pomysłów.
Źródło: AkzoNobel