REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Zrób-to-sam na Dzień Matki

Dzień Matki tuż, tuż, a jak wiadomo, nic tak nie cieszy jak własnoręcznie zrobiony prezent. Podsuwamy więc trzy pomysły firmy Resene z farbami w roli głównej. Dzięki nim nasza mama otrzyma drobiazg, jakiego nie ma nikt inny na świecie!

Dzień Matki zrób-to-sam prezent ReseneOto trzy propozycje, trzy inspiracje, trzy bardzo proste, a efektowne sposoby na prezent z okazji Dnia Matki. Wystarczą testery farb w kilku kolorach, pędzel i trochę taśmy maskującej.

Ramka na zdjęcie z tacy

Masz w domu starą tacę, która kurzy się gdzieś w zapomnianym kącie kuchni? Przy pomocy farby możesz z niej bez problemu wyczarować oryginalną ramkę na zdjęcie – na przykład wspólną fotkę twojej mamy i ciebie – lub obrazek.

Resene Dzien Matki prezent tacaPotrzebne będą: wodorozcieńczalny podkład, testery farb w dowolnych kolorach, stara taca, słabo klejąca taśma maskująca, linijka, pędzel, taśma washi do przylepienia zdjęcia lub obrazka do tacy.

Co trzeba zrobić:

  1. Pomaluj tacę podkładem i poczekaj aż wyschnie.
  2. Przylep taśmę maskującą po przekątnej tacy i obie połowy pomaluj na dowolne kolory (na zdjęciu: Resene Black White, Resene Midnight Express). Odczekaj chwilę z oderwaniem taśmy, by farba podeschła, ale nie za długo, bo po wyschnięciu może dodatkowo przylepić taśmę.
  3. Wykonaj wzór jak na zdjęciu poniżej w dowolnych odcieniach (na zdjęciu jeden trójkąt: Resene Romantic, drugi: Resene Half Hammerhead). Usuń taśmę, poczekaj, aż farba całkiem wyschnie.
  4. Przy pomocy taśmy washi przymocuj na środku tacy zdjęcie lub obrazek. Ustaw na komodzie lub na gzymsie kominka, opierając o ścianę.

Resene Dzien Matki prezent taca_2

Resene Dzien Matki prezent taca_3Ociekające wazoniki

Prosty, a oryginalny sposób na odświeżenie starych wazonów na kwiaty. Ściekająca farba utworzy na nich unikatowy wzór!

Resene Dzien Matki prezent wazonikiPotrzebne będą: wodorozcieńczalna farba gruntująca, testery farb w wybranych kolorach, pędzel i stare wazoniki.

Co trzeba zrobić:

  1. Jeśli wazoniki mają gładką powierzchnię, np. są emaliowane lub wykonane ze szkła, pomaluj je farbą gruntującą. Odczekaj aż wyschnie.
  2. Pomaluj farbą w wybranym odcieniu (na zdjęciu – Resene Cosmos). Poczekaj aż wyschnie.
  3. Odwróć wazoniki do góry dnem (jeśli wazon ma wąską szyjkę, ustaw go w plastikowym kubeczku) i wylej powoli na podstawkę odrobinę farby w drugim, kontrastowym kolorze. Pozwól, by farba spłynęła po bokach.

Resene Dzien Matki prezent wazoniki_2

Mandalowe miseczki

Potrzeba tylko trochę wysiłku, by dokonać transformacji starych miseczek w cudeńka w indyjskim stylu. Idealne do przechowywania biżuterii i innych drobiazgów.

Resene Dzien Matki prezent miseczkiPotrzebne będą: drewniane miseczki, wodorozcieńczalna farba gruntująca, próbki farb w wybranych odcieniach, pędzel artystyczny.

Co trzeba zrobić:

  1. Pomaluj miseczki farbą gruntującą, a następnie farbami w wybranych kolorach (na zdjęciu: Resene Pink Lace, Resene Poet i Resene Kandinsky).
  2. Przy pomocy pędzelka artystycznego namaluj kropki, układające się we wzór mandali – większe w środku, mniejsze na obrzeżach. I gotowe! Miseczki wykorzystać można jako świeczniki lub pojemniki na biżuterię.

Źródło, fotografie: Habitat by Resene

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA