REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

W Gdańsku powstaje jacht z diamentową powłoką

W gdańskiej stoczni powstaje właśnie pierwszy na świecie katamaran wykończony diamentową farbą. Jacht produkcji Sunreef Yachts to efekt współpracy z firmami Jean Boulle Luxury oraz AkzoNobel.

Gdańsk jacht diamentowa powłoka AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Efektowne diamentowe wykończenie powstanie dzięki połączeniu technologii powłoki diamentowej, opracowanej przez Jean Boulle Luxury, z ekspertyzą kolorystyczną i aplikacyjną AkzoNobel. Współpracując, obie firmy przetwarzają pozyskane w etyczny sposób, naturalne diamenty w wysokiej jakości system lakierniczy, który pozwala uzyskać olśniewające wykończenie na niemal każdej powierzchni.

Opracowana przez Jean Boulle Luxury powłoka Sun King była już dotychczas stosowana na prywatnych samolotach (Bombardier Global Express) i luksusowych samochodach (Rolls Royce i Bentley). W świecie jachtów wielokadłubowych zadebiutuje na jednostce 40 Open Sunreef Power.

Jak wyjaśnia Hans Slegtenhorst, manager oddziału Pro and Superyacht AkzoNobel, podstawą systemu wykończeniowego na jachcie jest farba Awlgrip, zapewniająca niezawodną ochronę, zaś w roli warstwy nawierzchniowej zastosowany zostanie diamentowy lakier Sun King. Dzięki technologii Awlcraft marki AkzoNobel diamentowa powłoka jest dostępna w szerokiej palecie odcieni i efektów.

Jednostka z diamentową farbą została wyprodukowana w stoczni w Gdańsku – to właśnie tu mieści się siedziba założonej przez Francisa Lappa firmy Sunreef Yachts. Dzięki specjalnemu silnikowi łódź może osiągnąć prędkość do 60 węzłów, ale nawet przy tak dużych prędkościach gwarantuje stabilność i komfort.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA