a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneSzwajcarski Limmat Tower z farbami Beckers

Szwajcarski Limmat Tower z farbami Beckers

Imponujący wieżowiec mieszkalny Limmat Tower, górujący nad okolicą w szwajcarskim mieście Dietkion, łączy zaskakujący wygląd biurowca z początku wieku z nowoczesnymi materiałami. Ochronę na elementach oryginalnej fasady budynku zapewniają farby Beckers.

Limmat Tower Beckers

Fot. arch. Beckers

Wysoki na prawie 80 metrów wieżowiec Limmat Tower jest najbardziej widocznym i najbardziej rozpoznawalnym obiektem na placu Rapidplatz. Jak mówi architekt Lukas Huggenberger, budynek stanowi centralny punkt dzielnicy Limmatfeld na wzór kościołów w średniowiecznych miastach.

Nowoczesny i elegancki obiekt wyróżnia się monolityczną strukturą, celowo odmienną niż popularne dziś przeszklone fasady, jakich pełno również w Limmatfeld. Projekt, przywodzący na myśl raczej biurowiec, został zainspirowany drapaczami chmur z Chicago z początku tego wieku.

Limmat Towers Beckers

Fot. arch. Beckers

Odrobiny nowoczesności dodaje mu pentagonalny kształt, a także kompozytowe materiały aluminiowe, z których wykonano fasadę. Kompozytowe panele Alubond PLUS ACM zapewniają subtelny, ale dynamiczny efekt zmiany odcienia pod wpływem światła. Jak wyjaśnia Huggenberger, dzięki nim budynek reaguje na wszelkie zmiany oświetlenia i pogody. Zmienia również odcienie w ciągu dnia, dzięki czemu sprawia wrażenie żywej struktury o wielu twarzach.

Na panelach ACM zastosowano powłoki typu coil coatings od firmy Beckers: BeckryFluor na bazie PVDF oraz BeckryFlon z dodatkiem żywicy FEVE. System ten skutecznie chroni przed wodą, solą, promieniowaniem UV oraz innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Źródło: coatingsworld.com