a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiZnana farba suchościeralna w nowej formule

Znana farba suchościeralna w nowej formule

Ceniona na rynku farba suchościeralna ma nową formułę. Dzięki niej produkt, który w ciągu ostatnich lat zyskał sporą popularność w szkolnych salach oraz biurach, można nałożyć w tylko jednej warstwie, a powstała powłoka jest bardziej trwała.

Fot. IdeaPaint

IdeaPaint – powłoka na ściany, po której można pisać, a następnie łatwo ścierać wykonane napisy i rysunki – jest obecnie dostępna w nowej, odświeżonej formule. Należąca obecnie do Grupy ICP farba, która stworzyła zupełnie nowe możliwości w szkolnych klasach, miejscach pracy i domach, jest obecnie łatwiejsza w aplikacji i bardziej wytrzymała.

Nowa ścieżka rozwoju

Dostępna obecnie w wersji białej oraz transparentnej, farba IdeaPaint może być aplikowana w zaledwie jednej warstwie. Charakteryzuje się również dłuższym okresem trwałości i większą wytrzymałością. Jak komentuje Aaron Dimmel, dyrektor ds. marki IdeaPaint:

Nowa formuła to nie tylko stanowi udoskonalenie naszej przełomowej technologii, ale również wytycza nową ścieżkę rozwoju dla farb suchościeralnych. Malarze docenią szybszy i wygodniejszy proces aplikacji, a użytkownicy będą mogli cieszyć się wspaniałą jakością suchościeralnej powłoki w nowych przestrzeniach.

Wśród pozostałych zalet nowej formuły producent wymienia m.in. twardość na poziomie 4H-5H, odporność na ścieranie 12 000, 24-miesięczny okres trwałości oraz brak zawartości BPA i cyny.

Duże ułatwienie

Dimmel podkreśla, że wcześniejsza formuła wymagała naniesienia farby w dwóch warstwach, aplikacja jednowarstwowa jest więc dużym ułatwieniem – znacząco skraca czas pracy malarzy. Operację można również wykonać samodzielnie, w sposób analogiczny do nanoszenia zwykłej farby ściennej.

Źródło: coatingsworld.com