a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiCertyfikat ISCC PLUS dla zakładu w Essen

Certyfikat ISCC PLUS dla zakładu w Essen

Kolejny producent specjalistycznej chemii – w tym dodatków m.in. do farb – ogłosił uzyskanie certyfikatu ISCC PLUS. Został on przyznany fabryce w Essen w Niemczech.

Fot. arch. Evonik

Firma Evonik uzyskała certyfikat International Sustainability and Carbon Certification (ISCC) PLUS dla swojej produkcji specjalistycznej chemii w zakładzie Essen Goldschmidt. Certyfikat przyznano za zastosowanie metody bilansu masy, która gwarantuje wykorzystanie zrównoważonych surowców oraz identyfikowalność łańcucha dostaw.

Mniej surowców kopalnych

To kolejny już certyfikat ISCC PLUS dla Evonik – wcześniej certyfikowane zostały zakłady w Marl i Herne (Niemcy) oraz w Mobile (Alabama, USA). Jak komentuje dr Claudine Mollenkopf, dyrektorka oddziału Specialty Additives Evonik:

Jako lider innowacji na rynku specjalistycznej chemii, staramy się wyróżniać zarówno ofertą produktową, jak i działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dzięki certyfikatowi ISCC PLUS dla produkcji specjalistycznej chemii takiej jak nasze surfaktanty w zakładzie Goldschmidt w Essen, nasi klienci – od producentów farb, powłok i tuszów aż po wytwórców klejów, pian poliuretanowych oraz środków ochrony osobistej – mają szerszy dostęp do certyfikowanych dodatków, produkowanych w dużym zakresie z odnawialnych surowców.

Dzięki certyfikowanym dodatkom klienci Evonik będą w stanie zmniejszyć wykorzystanie surowców kopalnych oraz zwiększyć przyjazność środowisku swoich wyrobów, nie wprowadzając zmian do procesu produkcyjnego. Zmniejszając udział surowców pochodzenia kopalnego Evonik obniża ślad węglowy swoich własnych produktów, wspierając klientów w realizacji ich własnych celów związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Metoda bilansu masy

W złożonych systemach produkcyjnych, takich jak produkcja środków chemicznych, metoda bilansu masy pozwala mieszać materiały certyfikowane i niecertyfikowane, zachowując administracyjny podział między nimi. Dzięki temu możliwe jest śledzenie ilości wykorzystanego materiału odnawialnego oraz tego, jak koresponduje ona z zawartością certyfikowanych materiałów w ostatecznym produkcie.

Źródło: Evonik