REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Zmiany w zarządzie Safic-Alcan

W zarządzie Safic-Alcan, czołowego europejskiego dystrybutora środków chemicznych, doszło do ważnych zmian. Dotyczą one m.in. stanowiska prezesa.

zarząd Safic-Alcan

Fot. Dorine Mansury Photographe / Safic-Alcan

Komitet Wykonawczy z dniem 1 kwietnia opuścili Martial Lecat i Philippe Combette. Obydwaj są zatrudnieni w Safic-Alcan od ponad 30 lat – od roku 1988. Równocześnie Philippe Combette przekazał stanowisko prezesa grupy Yannowi Lissillourowi.

Międzynarodowy lider dystrybucji surowców

Pod kierownictwem Martiala Lecata i Philippe’a Combette’a firma Safic-Alcan – która obchodzi w tym roku 175. urodziny – stała się europejskim liderem dystrybucji surowców dla branży formuł. Od lat 90. przeszła ważną transformację, dywersyfikując rynki i wkraczając na arenę międzynarodową, a tym samym stając się jedynym niezależnym francuskim dystrybutorem w swoim sektorze o międzynarodowym zasięgu. Jest obecna również w Polsce.

Martial Lecat i Philippe Combette nie odchodzą z firmy – obydwaj pozostaną w Radzie Nadzorczej, której Lecat będzie nadal przewodniczącym. Nowy komitet wykonawczy będzie zaś miał następujący skład:

  • Yann Lissillour – dyrektor generalny, szef działu M&A (fuzji i przejęć)
  • Jean-Michel Guyon – dyrektor finansowy
  • Philippe Cenreaud – dyrektor zarządzający Performance Products
  • Jose Lora – dyrektor zarządzający Life Sciences
  • Juliette Gamez – dyrektor ds. technologii cyfrowej

Ludzka i firmowa przygoda

Nowy prezes grupy, Yann Lissillour, jest związany z Safic-Alcan od 2000 roku. Od tamtej pory zajmował w firmie różne stanowiska handlowe i kierownicze. Od 2016 odpowiedzialny był za przejęcia, a w listopadzie został mianowany dyrektorem ds. operacyjnych. Jak mówi:

Jestem bardzo dumny, że mogę przejąć kierownictwo w Safic-Alcan. Wraz z moimi kolegami w Komitecie Wykonawczym oraz Martialem oraz Philippem w Radzie Nadzorczej kontynuować będziemy tę niezwykłą, ludzką i firmową, przygodę, jaką jest Safic-Alcan.

Źródło: Safic-Alcan

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA