a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiShepherd Color z nowym niebieskim pigmentem

Shepherd Color z nowym niebieskim pigmentem

Firma The Shepherd Color Company zaprezentowała swój nowy pigment do zastosowania w powłokach i tworzywach sztucznych – Cobalt Aluminate Blue 20G599. To niebieski o dużej wartości czerwieni.

Fot. arch. The Sheperd Color Company

Nowy pigment ma najwyższą wartość czerwieni (a*) oraz najwyższą wartość niebieskiego (-b*) w formie nierozcieńczonej przy najwyższej chromatyczności w porównaniu z innymi niebieskimi pigmentami. Otrzymał nazwę Max Chroma Blue (nawiązującą do maksymalnej chromatyczności), w skrócie MC Blue. MC ma tu podwójne znaczenie – to również inicjały dra Matta Comstocka, technologa, który opracował nowy produkt.

Pigment jest bardziej czerwony niż dostępne niebieskie pigmenty, charakteryzuje się wysoką stabilnością termiczną oraz doskonałą wytrzymałością w zastosowaniach zewnętrznych. Jest również kompatybilny z pigmentami o efektach specjalnych.

Shepherd Color przewiduje, że nowy pigment znajdzie zastosowanie przede wszystkim w specjalistycznych powłokach typu coil coatings, farbach i lakierach samochodowych, powłokach architektonicznych, proszkowych i innych. Może być on też stosowany w tworzywach sztucznych, polimerach i powłokach typu gel coating.

Źródło: The Sheperd Color Company