a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweZmiany w zarządzie BASF

Zmiany w zarządzie BASF

W BASF doszło do ważnych ustaleń na temat stanowisk prezesa zarządu i dyrektora ds. finansów. To drugie zajmie były dyrektor zarządzający BASF w Polsce.

Dr Dirk Elvermann. Fot. arch. BASF

Rada nadzorcza BASF wydłużyła okres sprawowania funkcji prezesa zarządu BASF przez Martina Brudermüllera. Na stanowisku pozostanie do końca walnego zgromadzenia akcjonariuszy w 2024 roku.

Prezes na trudne czasy

Początkowo Brudermüller miał pełnić funkcję prezesa zarządu – sprawowaną przez niego od 2018 roku – do roku 2023. Jak skomentował dr Kurt Bock, prezes rady nadzorczej BASF:

Cieszę się, że Martin Brudermüller będzie nadal prowadził firmę ze swoją roztropnością i determinacją. To ważne zwłaszcza w obecnych, trudnych czasach.

Oprócz tego rada nadzorcza wyznaczyła dr Dirka Elvermanna na stanowisko dyrektora ds. finansów oraz dyrektora ds. cyfrowych. Zastąpi dra Hansa-Ulricha Engela, którego kadencja kończy się wraz z walnym zgromadzeniem 2023.

Dawniej dyrektor polskiego oddziału BASF

Dr Elvermann jest związany z BASF od 2003 roku, od 2019 roku natomiast stoi na czele oddziału Corporate Finance. Wcześniej był m.in. dyrektorem zarządzającym BASF w Polsce.

Źródło: BASF