a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiŚlad węglowy produktu do publicznej wiadomości

Ślad węglowy produktu do publicznej wiadomości

Światowi producenci dostosowują się wytycznych inicjatywy Together for Sustainability, podając ślad węglowy swoich produktów. Aktywnie na tym polu działa m.in. szwedzki producent Perstorp.

Fot. geralt / pixabay.com

Perstorp dostosowuje się do wytycznych dotyczących śladu węglowego produktu (PCF), sformułowanych przez inicjatywę branżową Together for Sustainability. Obecnie firma jest już w stanie dostarczyć wartości PCF dla ok. 85% swoich produktów.

Zastąpienie paliw kopalnych

Wartości śladu węglowego produktów aktualizowane są co rok w oparciu o warunki produkcji. Jak komentuje Anna Berggren, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju w Perstorp:

Podawanie tego typu informacji w transparentny sposób naszym klientom to ważny element bycia dostawcą zrównoważonych rozwiązań i spełniania potrzeb dotyczących łańcucha wartości. Ślad węglowy produktu jest istotnym sposobem, by dostarczać wartość z naszymi produktami pro-środowiskowymi (Pro-Environment); pokazuje, jak ograniczają emisję dwutlenku węgla dzięki zastąpieniu paliw kopalnych alternatywami odnawialnymi lub z recyklingu.

W ramach inicjatywy Together for Sustainability światowe firmy z branży chemicznej przyjęły globalne wytyczne dotyczące obliczania śladu węglowego produktów. Perstorp był jednym z przedsiębiorstw, które przetestowały nową metodologię wiosną 2022. Ślad węglowy produktów podawał klientom już wcześniej, obecnie opracował jednak również cyfrowe narzędzie, dzięki któremu udostępnianie tej informacji jest dużo prostsze.

Budowanie zrównoważonego łańcucha dostaw

Together for Sustainability to branżowa inicjatywa powstała w 2011 roku. Każdy jej członek zobowiązuje się do budowania zrównoważonego łańcucha dostaw, aktywności w zakresie przepisów oraz odpowiadania na potrzeby i oczekiwania społeczeństwa.

Źródło: Perstorp