a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneBranża chemiczna w rankingu pracodawców „Forbesa”

Branża chemiczna w rankingu pracodawców „Forbesa”

Francuska Arkema ogłosiła, że znów zajęła wysokie miejsce na liście najlepszych pracodawców magazynu „Forbes”. W rankingu wysoko uplasowały się również inne firmy z branży chemicznej i farbiarskiej.

Fot. geralt / pixabay.com

To już szósta edycja zestawienia, w którym „Forbes” wyróżnia firmy oferujące swoim pracownikom szczególnie dobre warunki pracy. W tegorocznym rankingu Arkema zajęła 113. miejsce (na 800 wyróżnionych przedsiębiorstw) oraz trzecie w swojej kategorii – Construction, Oil & Gas Operations, Mining and Chemicals.

Pierwsze dwa miejsca w kategorii przypadły amerykańskiemu koncernowi 3M (35. miejsce w całym rankingu) i niemieckiemu Wacker Chemie (70. pozycja). Poniżej 150. miejsca uplasowały się również firmy Bayer, Grupo ACS, BASF i Sherwin-Williams.

Ranking powstał w oparciu o głosy 150 000 anonimowych uczestników. Mieli oni określić, na ile chętnie poleciliby swojego pracodawcę przyjaciołom i rodzinie, a także ocenić jego działania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu, rozwijania talentów i równości genderowej.

Źródło: Forbes, Arkema