a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneNowe centrum badań żywic w Austrii

Nowe centrum badań żywic w Austrii

W austriackim Werndorf otwarte zostało nowe centrum rozwojowo-badawcze. Będzie się ono skupiać na opracowywaniu – przy wsparciu najnowszych technologii – nowych, przyjaznych środowisku żywic, aby szybciej mogły one trafiać na rynek.

Fot. arch. Allnex

Nowe centrum rozwojowo-badawcze w Austrii otworzyła firma Allnex. Krok ten jest istotną częścią jej planu strategicznego, by stać się branżowym liderem w zakresie opracowywania zrównoważonych, przyjaznych środowisku żywic oraz odpowiedzieć na wyzwania, jakie przed wytwórcami stawiają nowe rynkowe trendy.

Badania blisko produkcji

Warta kilka milionów euro inwestycja przeznaczona została na nowy ośrodek badawczy w Werndorf oraz modernizację i rozbudowę linii produkcyjnych do wytwarzania kolejnej generacji produktów wodorozcieńczalnych. Jak mówi Goetz Pelikan, dyrektor zarządzający Allnex Austria GmbH:

Prace rozwojowo-badawcze mają dla nas znaczenie strategiczne. Ulokowanie nowego ośrodka badawczego w bezpośredniej bliskości zakładu produkcyjnego pomoże nam przekształcać innowacje w produkty jeszcze szybciej.

Nowy ośrodek skupiał się będzie na opracowywaniu nowych wodorozcieńczalnych, spełniających normy dotyczące LZO żywic i dodatków dla światowego rynku farb i powłok. Firma zainwestowała również w digitalizację – zainstalowany został najnowszy zautomatyzowany sprzęt do syntezy i aplikacji.

Wejście na nowy poziom

Nowy sprzęt zwiększy całościową wydajność laboratorium oraz przyspieszy wprowadzanie na rynek nowych, zrównoważonych rozwiązań. W ten sposób Allnex zamierza wejść na nowy poziom, jeśli chodzi o innowacje i rozwój produktów.

Źródło: Allnex