a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiEuropejski producent zwiększa produkcję środków matujących

Europejski producent zwiększa produkcję środków matujących

Zapotrzebowanie na środki matujące w Azji rośnie. W związku z tym jeden z producentów postanowił zwiększyć produkcję w swojej fabryce na Tajwanie.

Fot. arch. Evonik

Decyzję o zwiększeniu produkcji swoich środków matujących ACEMATT® w fabryce na Tajwanie podjął Evonik Coating Additives. Pozwoli to usprawnić dostawy i odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na tego typu produkty w tej części świata.

Większa sprawność dostaw

Zwiększenie produkcji ma zostać sfinalizowane w drugiej połowie 2023 roku. Jak mówi Maximilian Morin, dyrektor działu Industrial & Transportation Coatings w Evonik Coating Additives:

Rozszerzenie zdolności produkcyjnej w zakresie środków matujących w Tajwanie potwierdza nasze zaangażowanie na rosnących rynkach w Azji oraz dbałość o potrzeby regionalnych i międzynarodowych klientów. Bezustannie umacniamy naszą pozycję jako globalny partner klientów z branży farb i powłok, oferując wysokiej jakości produkty z zakładów produkcyjnych w różnych regionach świata.

Morin podkreślił, że obecnie, w czasach dużych wyzwań logistycznych, podobna inwestycja ma szczególne znaczenie. Przyniesie bowiem korzyści partnerom i klientom na całym świecie, zwiększając sprawność dostaw.

Szerokie spektrum

Jak zapewnia producent, linia ACEMATT® oferuje różnorodne produkty dla twórców formuł, którzy poszukują równowagi między efektywnością w zakresie właściwości matujących oraz łatwością włączenia w system powłokowy. Środki matujące tej marki umożliwiają też uzyskanie całego spektrum matowości – od półpołysku po ultragłęboki mat – w różnych zastosowaniach (m.in. tworzywa sztuczne, skóra, powłoki na puszki czy coil coating).

Źródło: Evonik