REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Złoty Medal Chemii 2016 – oto laureaci!

Znamy laureatów szóstej edycji konkursu Złoty Medal Chemii! Główna nagroda trafiła do młodego badacza z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Złoty Medal Chemii 2016

Laureaci konkursu Złoty Medal Chemii 2016. Fot. Złoty Medal Chemii

Konkurs Złoty Medal Chemii organizowany jest co roku przez Instytut Chemii Fizycznej PAN w Warszawie oraz firmę DuPont. Ma on wyłonić najlepsze, najciekawsze i najbardziej przyszłościowe prace licencjackie i inżynierskie z dziedziny chemii oraz jej pogranicza z biologią i fizyką.

W tym roku jury przyznało pierwszą nagrodę Michałowi Magottowi z Uniwersytetu Jagiellońskiego za pracę z dziedziny magnetyzmu molekularnego. Oprócz medalu otrzymał on nagrodę pieniężną 10 tys. złotych, ufundowaną przez DuPont. Druga nagroda i 5 tys. zł trafiły do Adama Mamota z Uniwersytetu Warszawskiego, trzecie miejsce natomiast, z nagrodą 2,5 tys. złotych, zajął Mateusz Wróbel z UJ. Dodatkową nagrodą dla laureatów jest możliwość odbycia stażu w Instytucie Chemii Fizycznej PAN i bezpłatnego prowadzenia badań w jego laboratoriach.

Tegoroczna lista laureatów była długa. Oprócz trzech głównych nagród przyznano jeszcze nagrody pieniężne w wysokości 1000 zł oraz wyróżnienia, połączone z nagrodą 2300 zł, w trzech kategoriach tematycznych: rolnictwo i odżywianie, biotechnologia przemysłowa i materiały zaawansowane. Sami finaliści przyznali ponadto Nagrodę Publiczności. Pełną listę laureatów znaleźć można na stronie wydarzenia, pod adresem www.zlotymedalchemii.pl.

Źródło: Złoty Medal Chemii

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA