REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Złoty Medal Chemii 2015 – znamy zwycięzców!

Poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu Złoty Medal Chemii. Główna nagroda przyznana została za nowatorską metodę prowadzenia reakcji Hecka.

Złoty Medal Chemii

Zdobywca Złotego Medalu Chemii 2015, Michał Sawczyk.

Zdobywca Złotego Medalu Chemii 2015 to Michał Sawczyk z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, który opracował innowacyjny sposób prowadzenia reakcji Hecka z możliwością odzyskiwania katalizatora palladowego z mieszaniny reakcyjnej przy użyciu magnetycznych nanocząstek kobaltu. Zwycięzca otrzymał w nagrodę statuetkę oraz 10 000 złotych.

Srebrny Medal i nagroda 5000 złotych trafiły do Artura Kasprzaka z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, zaś Brązowy Medal i 2500 złotych – do Rafała Białka z Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Prócz tego przyznano dodatkowe wyróżnienia. Pełną listę laureatów znaleźć można na stronie konkursu.

Nagrodzone projekty znajdą zastosowanie głównie w medycynie i farmacji. W ścisłym gronie wyróżnionych nie znalazły się propozycje, które miałyby bezpośrednio znaczenie dla branży farbiarskiej. Liczymy jednak na to, że rozwiązania o potencjalnym zastosowaniu w produkcji farb znajdą się w finale przyszłorocznej edycji konkursu.

Złoty Medal Chemii to konkurs na najlepszą pracę licencjacką lub inżynierską organizowany przez Instytut Chemii Fizycznej PAN w Warszawie oraz firmę DuPont Poland. Oprócz przyznanych nagród wszyscy finaliści mogą odbyć staż naukowy w Instytucie Chemii Fizycznej PAN oraz bezpłatnie realizować swoje projekty badawcze w jego laboratoriach.

Źródło: IChF PAN, DuPont

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA