REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Zieleń aloesu – Kolor Roku 2016 PPG

Według PPG rok 2016 będzie zielony. Kolorem Roku 2016 tego producenta okrzyknięta została Paradise Found – wyrazista, roślinna zieleń.

PPGParadise Found, w Polsce pod nazwą Amerykański Sen (NCS S4010-G10Y), to organiczna zieleń aloesu z drobną domieszką błękitu. Ten zdecydowany kolor ma reprezentować siłę natury przeciwko zagrożeniom, jakie niesie ze sobą nowoczesny, zdominowany przez nowe technologie świat. Stonowana zieleń daje poczucie pewności i bezpieczeństwa, wprowadza do wnętrza spokój i sprawia, że czujemy się w nim wyciszeni i zrelaksowani. Równocześnie jest to kolor stosunkowo neutralny, dzięki czemu można łączyć go z wieloma różnymi odcieniami.

Oprócz Koloru Roku 2016 firma PPG zaprezentowała również cztery nowe zestawy kolorystyczne na nadchodzący sezon. Noszą one zbiorczą nazwę Oddysey.

untitledI/mPerfect – przewrotna nazwa oddaje piękno, które kryje się w niedoskonałościach. Zgodnie z tym kolory w tej palecie nie są czyste, to raczej mieszanki różnych odcieni. Nawiązują do natury, ale są również eleganckie, dzięki czemu prezentują się dobrze także w nowoczesnych wnętrzach.

Hyper HD to inspiracja stylem późnych lat 70., odrobina szaleństwa ery disco. Widać to w palecie, która bogata jest w jaskrawe i żywe odcienie. Dla równowagi zestaw zawiera również ciemne, egzotyczne kolory.

Lucid Dreams to zestaw dla tych, którzy cenią spokój i własną prywatność. Dominują tu kojące pastele oraz delikatne odcienie różu, fioletu, błękitu i zieleni, zrównoważone przez nieco ciemniejsze tony oraz barwy neutralne.

Knight’s Watch przypadnie za to do gustu wszystkim tym, którzy marzą o mocnym, zdecydowanym wystroju. To paleta bardzo męska, uosabiająca siłę i ochronę, bogata w zdecydowane szarości i brązy, głębokie czerwienie, granaty i zielenie. Świetnie wpisuje się w nią również Kolor Roku.

Źródło, fot.: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA