REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Zdenerwowały go korki, wziął sprawę w swoje ręce!

Korki potrafią wytrącić z równowagi nawet świętego. Nic więc dziwnego, że mieszkaniec pewnego miasta w Chinach, zdenerwowany codziennym tkwieniem w długich kolumnach pojazdów, postanowił usprawnić ruch drogowy… chwytając za pędzel.

korki oznakowania drogowe Chiny

Fot. Akuptsova / pixabay.com

28-letni mężczyzna o nazwisku Cai, zirytowany korkami w swoim mieście, postanowił przejąć inicjatywę i samodzielnie domalować na drodze odpowiednią strzałkę. Chodziło mu o to, by samochody jadące prosto mogły korzystać z wszystkich trzech pasów (podczas gdy obecnie lewy pas przeznaczony jest jedynie do skrętu w lewo lub zawracania).

Jak można się domyślić, bajka szybko się skończyła. Domalowaną na dziko strzałkę usunięto, zaś Cai został aresztowany i obciążony za swoją kreatywną pracę grzywną w wysokości ok. 150$. Na szczęście jednak dla nas, jego wyczyn został zarejestrowany przez kamerę i trafił do sieci.

Jak tłumaczył swoje zrób-to-sam z dziedziny inżynierii ruchu drogowego? Wielokrotnie tłumaczył policji, że jest już zmęczony staniem w korku na pasie do jazdy prosto, podczas gdy pas do skrętu w lewo był zupełnie pusty. I choć ta historia skończyła się tak, jak należało się spodziewać, odważnemu Chińczykowi zazdrościmy determinacji! Kto z nas w podobnych sytuacjach nie marzy czasem o tym, by wziąć sprawę w swoje ręce?

Źródło: paintsquare.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA