a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiZabawa i nauka z farbami Caparol

Zabawa i nauka z farbami Caparol

W ramach dwutygodniowego projektu „Topacz Miasto Dzieci” stworzono sztuczne miasteczko, gdzie dzieci mogły poznać wartość ludzkiej pracy i nauczyć się gospodarować pieniędzmi. Ale nie tylko – w ramach zaznajamiania się z różnymi zawodami poznały także podstawy pracy malarza. Farby do tej połączonej z nauką zabawy dostarczyła firma Caparol.

Caparol

Fot. arch. Caparol

„Topacz Miasto Dzieci” to projekt organizowany już po raz drugi przez wrocławską fundację Miasto Dzieci. Jest on przeznaczony przede wszystkim dla dzieci z ubogich rodzin, które z braku finansów nie mogą liczyć na wakacyjny wypoczynek. W trakcie blisko dwóch tygodni najmłodsi przebywają w miniaturowym mieście na zamku w Ślęzy, gdzie powstają takie miejsca jak sklepy, banki, szpitale, zakłady usługowe, warsztaty. Mali uczestnicy projektu mają do wykonania swoje role, dzięki czemu uczą się, jak funkcjonuje prawdziwe miasto, jaka jest wartość pracy i jak dobrze gospodarować zarobionymi pieniędzmi.

Fot. arch. Caparol

W ramach wyjazdu dzieci dowiedziały się także, jak wygląda profesja malarza ściennego. Nauczyły się między innymi jak przygotować podłoże pod malowanie, jak dokonać gruntowania i jak nanosić farbę na ściany oraz sufity. Poznały akcesoria malarskie oraz nauczyły się, jak z nich korzystać. I mimo że warsztaty te miały charakter zabawy, do malowania wykorzystano profesjonalne farby Caparol. To w końcu wybór godny zawodowego malarza.

Kto wie, być może któryś z uczestników wykorzysta za kilka lub kilkanaście lat tę pierwszą zdobytą wiedzę jako profesjonalny malarz ścienny lub specjalista od farb?

Źródło: Caparol Polska