REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Wystawa w Muzeum Van Gogha z farbami AkzoNobel

W Muzeum Van Gogha w Amsterdamie otwarto nową wystawę, w której zaprezentowane zostały obrazy Paryża wykonane przez holenderskich artystów. Wystrój wystawy zaprojektowano i zrealizowano we współpracy z AkzoNobel.

wystawa Muzeum Van Gogha AkzoNobel

Ruud Joosten, dyrektor operacyjny AkzoNobel (po lewej) oraz Axel Rüger, dyrektor Muzeum Van Gogha. Fot. arch. AkzoNobel

Wystawa, zatytułowana Dutch in Paris 1789-1914, to ponad 120 dzieł, pochodzących z muzeów i prywatnych kolekcji z całego świata. Oprócz samego Van Gogha zaprezentowano twórczość takich artystów jak Van Spaendonck, Scheffer, Jongkind, Kaemmerer, Breitner, Van Dongen i Mondrian.

Jak wyjaśnia Axel Rüger, dyrektor Muzeum Van Gogha, XIX-wieczny Paryż przyciągał artystów jak magnes. Wzajemnie wpływali oni na swoje malarstwo, rozwijając nowe style i techniki. Wystawa pokazuje te oddziaływania oraz ich znaczenie dla holenderskiej i francuskiej sztuki.

Przestrzeń wystawy zaprojektowana została przez znanego architekta wnętrz Petera de Kimpe, który przy pracach wykończeniowych wykorzystał paletę farb Sikkens. Jak podkreśla De Kimpe, wystrój jest w takim wypadku bardzo ważny, trzeba bowiem wybrać odcienie, które podkreślą piękno dzieł sztuki. Udało się to z produktami AkzoNobel.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA