a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiWystawa w Muzeum Van Gogha z farbami AkzoNobel

Wystawa w Muzeum Van Gogha z farbami AkzoNobel

W Muzeum Van Gogha w Amsterdamie otwarto nową wystawę, w której zaprezentowane zostały obrazy Paryża wykonane przez holenderskich artystów. Wystrój wystawy zaprojektowano i zrealizowano we współpracy z AkzoNobel.

wystawa Muzeum Van Gogha AkzoNobel

Ruud Joosten, dyrektor operacyjny AkzoNobel (po lewej) oraz Axel Rüger, dyrektor Muzeum Van Gogha. Fot. arch. AkzoNobel

Wystawa, zatytułowana Dutch in Paris 1789-1914, to ponad 120 dzieł, pochodzących z muzeów i prywatnych kolekcji z całego świata. Oprócz samego Van Gogha zaprezentowano twórczość takich artystów jak Van Spaendonck, Scheffer, Jongkind, Kaemmerer, Breitner, Van Dongen i Mondrian.

Jak wyjaśnia Axel Rüger, dyrektor Muzeum Van Gogha, XIX-wieczny Paryż przyciągał artystów jak magnes. Wzajemnie wpływali oni na swoje malarstwo, rozwijając nowe style i techniki. Wystawa pokazuje te oddziaływania oraz ich znaczenie dla holenderskiej i francuskiej sztuki.

Przestrzeń wystawy zaprojektowana została przez znanego architekta wnętrz Petera de Kimpe, który przy pracach wykończeniowych wykorzystał paletę farb Sikkens. Jak podkreśla De Kimpe, wystrój jest w takim wypadku bardzo ważny, trzeba bowiem wybrać odcienie, które podkreślą piękno dzieł sztuki. Udało się to z produktami AkzoNobel.

Źródło: AkzoNobel