REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Samochodowe rewolucje

Czy nadchodzi rewolucja w branży samochodowej? Wszystko na to wskazuje! Światowe drogi szturmem zdobywają pojazdy elektryczne, naszpikowane czujnikami gwarantującymi bezpieczną jazdę, a producenci lakierów dzielnie nadążają za nowymi koncepcjami i rozwiązaniami.

samochodowe rewolucje

Fot. pgottschalk / pixabay.com

Elektronika, która zapewnia wydajność i bezpieczeństwo, robi dziś furorę w branży motoryzacyjnej. Standardem są dziś już systemy wspomagania oraz nawigacja, obecnie trwają testy systemów ostrzegania przed zmianą pasa lub kolizją.

Do czego to wszystko zmierza? Do inteligentnych pojazdów, które nie będą wymagały interwencji kierowcy – wystarczy ustawić cel podróży i styl jazdy. W nowoczesnym samochodzie przednie fotele będzie można obrócić do tyłu, tak aby w trakcie podróży można było odpocząć i porozmawiać z innymi pasażerami.

Nie do wiary? A jednak! Niedawno koncern Audi przeprowadził test, w ramach którego koncepcyjny Audi 7 wyposażony w czujniki radarowe, skanery laserowe i kamerę 3D przejechał 900 km ze Stanford w Kalifornii do Las Vegas – bez kierowcy!

Szybkie samochody i szybkie lakiery

Podobnie jak elektronika zapewnia wydajną pracę pojazdu, innowacyjne lakiery gwarantują szybką i efektywną produkcję i naprawę. Także na tym polu możemy mówić o rewolucji – był nią na przykład w roku 2014 bezbarwny lakier Standocryl VOC Xtreme Clearcoat, charakteryzujący się właściwościami, jakie wcześniej nie były osiągalne.

Dzięki specjalnemu utwardzaczowi lakier schnie w temperaturze otoczenia mniej niż pół godziny, zaś w temperaturze 40°C – zaledwie 15 minut. W ten sposób warsztaty realizują swoją pracę dużo szybciej, z mniejszym nakładem energii, a klienci krócej czekają na to, aby znów wyruszyć w drogę. Swoim inteligentnym, elektrycznym samochodem, rzecz jasna!

Źródło: Standox

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA