a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSamochodowe rewolucje

Samochodowe rewolucje

Czy nadchodzi rewolucja w branży samochodowej? Wszystko na to wskazuje! Światowe drogi szturmem zdobywają pojazdy elektryczne, naszpikowane czujnikami gwarantującymi bezpieczną jazdę, a producenci lakierów dzielnie nadążają za nowymi koncepcjami i rozwiązaniami.

samochodowe rewolucje

Fot. pgottschalk / pixabay.com

Elektronika, która zapewnia wydajność i bezpieczeństwo, robi dziś furorę w branży motoryzacyjnej. Standardem są dziś już systemy wspomagania oraz nawigacja, obecnie trwają testy systemów ostrzegania przed zmianą pasa lub kolizją.

Do czego to wszystko zmierza? Do inteligentnych pojazdów, które nie będą wymagały interwencji kierowcy – wystarczy ustawić cel podróży i styl jazdy. W nowoczesnym samochodzie przednie fotele będzie można obrócić do tyłu, tak aby w trakcie podróży można było odpocząć i porozmawiać z innymi pasażerami.

Nie do wiary? A jednak! Niedawno koncern Audi przeprowadził test, w ramach którego koncepcyjny Audi 7 wyposażony w czujniki radarowe, skanery laserowe i kamerę 3D przejechał 900 km ze Stanford w Kalifornii do Las Vegas – bez kierowcy!

Szybkie samochody i szybkie lakiery

Podobnie jak elektronika zapewnia wydajną pracę pojazdu, innowacyjne lakiery gwarantują szybką i efektywną produkcję i naprawę. Także na tym polu możemy mówić o rewolucji – był nią na przykład w roku 2014 bezbarwny lakier Standocryl VOC Xtreme Clearcoat, charakteryzujący się właściwościami, jakie wcześniej nie były osiągalne.

Dzięki specjalnemu utwardzaczowi lakier schnie w temperaturze otoczenia mniej niż pół godziny, zaś w temperaturze 40°C – zaledwie 15 minut. W ten sposób warsztaty realizują swoją pracę dużo szybciej, z mniejszym nakładem energii, a klienci krócej czekają na to, aby znów wyruszyć w drogę. Swoim inteligentnym, elektrycznym samochodem, rzecz jasna!

Źródło: Standox

Dowiedz się więcej o firmie