a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiKatikati Open-Air Art – nowozelandzkie święto murali

Katikati Open-Air Art – nowozelandzkie święto murali

Katikati jest znane w Nowej Zelandii jako miasto murali. Co roku odbywa się tam muralowy festiwal Katikati Open-Air Art, połączony z licznymi konkursami – na najlepszy mural i nie tylko.

Katikati miasto murali

Zwycięski mural tegorocznego festiwalu. Fot. Katikati Open-Air Art

Kilkanaście dni temu zakończyła się tegoroczna odsłona festiwalu – w tym roku potrwał on od 30 września do 7 października. Hasłem przewodnim edycji 2017 było „The Future is Our Children” (Przyszłość to nasze dzieci).

W ramach imprezy swoje murale w Katikati tworzyli artyści z całego świata. Oprócz konkursu na najlepszy mural zorganizowano również szereg innych – m.in. na najlepszą rzeźbę, fotografię i piosenkę. Oczywiście na cześć murali.

Za najlepszy mural uznane zostało dzieło Kerry’ego i Jacka Nicholsonów – duetu ojciec i syn, pochodzącego z australijskiego Queensland. Zaprezentowali oni futurystyczną interpretację hasła festiwalu „The Future Is Our Children”. Poziom konkursowych prac był jednak bardzo wysoki i jury miało poważny problem z wybraniem tej najlepszej.

Zwieńczeniem KatiKati Open-Air Art był kiermasz sztuki i rękodzieła połączony z warsztatami oraz szeregiem innych atrakcji. Trzeba przyznać, że Katikati z wdziękiem dba o swoją renomę miasta murali! Partnerem festiwalu była m.in. firma Resene, nowozelandzki producent farb dekoracyjnych.

Źródło: Habitat by Resene