REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Katikati Open-Air Art – nowozelandzkie święto murali

Katikati jest znane w Nowej Zelandii jako miasto murali. Co roku odbywa się tam muralowy festiwal Katikati Open-Air Art, połączony z licznymi konkursami – na najlepszy mural i nie tylko.

Katikati miasto murali

Zwycięski mural tegorocznego festiwalu. Fot. Katikati Open-Air Art

Kilkanaście dni temu zakończyła się tegoroczna odsłona festiwalu – w tym roku potrwał on od 30 września do 7 października. Hasłem przewodnim edycji 2017 było „The Future is Our Children” (Przyszłość to nasze dzieci).

W ramach imprezy swoje murale w Katikati tworzyli artyści z całego świata. Oprócz konkursu na najlepszy mural zorganizowano również szereg innych – m.in. na najlepszą rzeźbę, fotografię i piosenkę. Oczywiście na cześć murali.

Za najlepszy mural uznane zostało dzieło Kerry’ego i Jacka Nicholsonów – duetu ojciec i syn, pochodzącego z australijskiego Queensland. Zaprezentowali oni futurystyczną interpretację hasła festiwalu „The Future Is Our Children”. Poziom konkursowych prac był jednak bardzo wysoki i jury miało poważny problem z wybraniem tej najlepszej.

Zwieńczeniem KatiKati Open-Air Art był kiermasz sztuki i rękodzieła połączony z warsztatami oraz szeregiem innych atrakcji. Trzeba przyznać, że Katikati z wdziękiem dba o swoją renomę miasta murali! Partnerem festiwalu była m.in. firma Resene, nowozelandzki producent farb dekoracyjnych.

Źródło: Habitat by Resene

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA