a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSika – ekspansja na światowym rynku

Sika – ekspansja na światowym rynku

W ostatnim czasie Sika umacnia swoją pozycję na rozwijających się rynkach. Po przejęciu firm z Turcji i Czech przyszedł czas na nowy oddział – w Salwadorze. To już 99. narodowy oddział szwajcarskiego producenta na świecie!

Sika ekspansja na światowym rynku

Fot. arch. Sika

Jak wyjaśnia Dominik Slappnig z Sika, Salwador jest może najmniejszym krajem Ameryki Środkowej, ale ma również największą gęstość zaludnienia, a co za tym idzie – bardzo potrzebna jest tam rozbudowa infrastruktury. Dla producenta materiałów budowlanych jest to ogromna szansa.

Czechy również w ostatnim czasie silnie się rozwijają, a przejęcie czeskiej firmy KVK umożliwia Sice lepszą obsługę lokalnych klientów. Z kolei zakup tureckiego przedsiębiorstwa ABC Sealants ułatwi działalność na takich rynkach jak Bliski Wschód i Afryka.

Czy są już plany dotyczące 100. oddziału na świecie? Owszem, konkuruje ze sobą na tym polu kilka regionów. O tym, w którym z nich powstanie 100. oddział Sika, dowiemy się do końca tego roku. Oczywiście jednak na tym ekspansja firmy się nie kończy. Do roku 2020 Sika chce mieć 105 narodowych oddziałów na całym świecie.

Źródło: european-coatings.com