a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweWyniki sondażu Brytyjskiej Federacji Powłok

Wyniki sondażu Brytyjskiej Federacji Powłok

Znamy już wyniki sondażu Brytyjskiej Federacji Powłok (BCF) dotyczącego samodzielnej aplikacji farb przeciwporostowych na jachtach i łodziach. Świadczą one o tym, że właściciele łodzi w Wielkiej Brytanii są świadomi zagrożeń związanych ze stosowaniem środków przeciwporostowych i stosują odpowiednie zabezpieczenia.

Brytyjska Federacja Powłok

Fot. Simone Fernandes / freeimages.com

Sondaż ogłoszony został we wrześniu ubiegłego roku i był odpowiedzią na projekt ustawy, która zabroniłaby stosowania farb przeciwporostowych nie-profesjonalistom. Gdyby regulacja ta weszła w życie, utrzymanie własnej łodzi stałoby się dużo droższe. Brytyjska Federacja Powłok postanowiła więc przeprowadzić sondaż, którego wyniki jasno pokazałyby, czy właściciele jachtów wiedzą jak należy aplikować środki przeciwporostowe.

W badaniu wzięło udział prawie 2500 posiadaczy łodzi. Uzyskane odpowiedzi potwierdziły, że 90% właścicieli tego typu obiektów jest świadomych zagrożeń związanych z zabezpieczaniem przeciwporostowym powierzchni i stosuje odpowiednie środki ochrony osobistej. Równocześnie stwierdzono, że kilka rzeczy wymaga poprawy – potrzebne są dodatkowe szkolenia oraz instruktaże dotyczące przygotowania łodzi i pozbywania się resztek farb. Należy również opracować rozwiązania, które zminimalizują ryzyko kontaktu skóry ze środkiem przeciwporostowym.

Obecnie BCF przygotowuje 14-stronicowy raport z wyników sondażu. Na początek lutego zaplanowano specjalne spotkanie z właścicielami łodzi oraz przedstawicielami przemysłu morskiego. Jego głównym celem będzie dyskusja na temat wniosków z badania oraz opracowanie dalszego planu działań, które zapobiec mają wprowadzeniu wspomnianej ustawy.

Źródło: Brytyjska Federacja Powłok