a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneWyniki AkzoNobel w II kw. 2014

Wyniki AkzoNobel w II kw. 2014

W drugim kwartale tego roku przychód koncernu AkzoNobel zmalał w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim, ale za to dzięki zwiększonej zdolności produkcyjnej udało się zwiększyć zysk operacyjny.

AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Przychód AkzoNobel za miniony kwartał wyniósł 3,710 mln €, co w stosunku do zeszłorocznego 3,865 mln oznacza spadek o 4%. Powodem tego są przede wszystkim niekorzystne efekty walutowe.

Zwiększono natomiast zdolność produkcyjną we wszystkich sektorach firmy (w Decorative Paints – o 3%, w Performance Coatings – o 1%, w Specialty Chemicals – o 4%). To wraz z efektami zmian restrukturyzacyjnych, na które w minionym kwartale wydano 45 mln €, sprawiło że wzrósł zysk operacyjny koncernu – z zeszłorocznego 322 mln € do 353 mln, a więc aż o 10%. Zwiększył się także wskaźnik rentowności sprzedaży (ROS) – z 8,3% do 9,5%.

Informacje o swojej firmie oraz najnowszych wynikach sprzedaży AkzoNobel zaprezentował znów w formie kolorowej infografiki. Szczegółowy raport finansowy znajduje się na stronie koncernu.

Źródło: AkzoNobel