a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneWybory zarządu Światowej Rady Powłok

Wybory zarządu Światowej Rady Powłok

Członkowie branżowych organizacji z całego świata spotkali się w Szanghaju na dorocznym zgromadzeniu Światowej Rady Powłok. W trakcie zebrania wybrany został przewodniczący organizacji na następne dwa lata.

Fot. arch. WCC

W trakcie dorocznego zgromadzenia Światowej Rady Powłok (World Coatings Council), które miało miejsce w Szanghaju, odbyły się wybory przewodniczącego. Zarząd zdecydował, że funkcję tę przez kolejne dwa lata pełnił będzie Tom Bowtell – dyrektor generalny Brytyjskiej Federacji Powłok.

Reelekcje i pożegnania

Światowa Rada Powłok to organizacja, która stanowi forum wymiany doświadczeń i współpracy w związku z najważniejszymi kwestiami dotyczącymi światowej branży farb i powłok. Jak komentuje Tom Bowtell:

Światowa Rada Powłok odgrywa ważną rolę dla światowej branży powłok, reprezentując jej interesy oraz wspierając ją na drodze do pełnej sukcesów i zrównoważonej przyszłości. W nadchodzących latach nadal skupiać się będziemy na zrównoważonym rozwoju oraz znaczeniu naszej pracy. Jestem zaszczycony zaufaniem, jakim obdarzyli mnie koledzy z całego świata, powierzając mi drugą kadencję w roli przewodniczącego.

W trakcie zebrania Monica Alcala-Saavedra z Meksykańskiego Stowarzyszenia Producentów Farb i Tuszów Drukarskich została również ponownie wybrana na wiceprzewodniczącą Rady.

Uczestnicy wydarzenia pożegnali również Andy’ego Doyle’a – byłego przewodniczącego i założyciela Światowej Rady Powłok w 1992 roku, członka Amerykańskiego Stowarzyszenia Powłok, który odchodzi na emeryturę. Tom Bowtell podziękował mu za stworzenie przyjaznego środowiska, dzięki któremu Rada jest obecnie tak żywą, aktywną i odnoszącą sukcesy globalną organizacją. Sam Andy Doyle oznajmił natomiast, że będzie tęsknił za Radą, jednak jest przekonany, że zostawia ją w dobrych rękach.

Członkowie z kilkunastu krajów

Członkowie Światowej Rady Powłok reprezentują obecnie branżowe stowarzyszenia z Australii, Brazylii, Chin, Francji, Hiszpanii, Japonii, Kanady, Malezji, Meksyku, Niemiec, Nowej Zelandii, RPA, Stanów Zjednoczonych, Turcji, Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Funkcję sekretarza pełni Amerykańskie Stowarzyszenie Powłok.

Źródło: coatingsworld.com