a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneTom Bowtell przewodniczącym Światowej Rady Powłok

Tom Bowtell przewodniczącym Światowej Rady Powłok

Tom Bowtell, dyrektor Brytyjskiej Federacji Powłok, został wybrany przewodniczącym Światowej Rady Powłok (World Coatings Council). Na czele organizacji będzie stał przez następne dwa lata.

Tom Bowtell Światowa Rada Powłok BCF

Tom Bowtell. Fot. arch. BCF

Światowa Rada Powłok składa się z reprezentantów stowarzyszeń branżowych z USA, Chin, Unii Europejskiej, Brazylii, Meksyku, Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Malezji, Kanady, RPA, Turcji, Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Stanowi ona forum wymiany informacji i współpracy w ważnych dla światowej branży farb kwestiach.

Zrównoważony rozwój ważnym tematem kadencji

Od marca 2021 Tom Bowtell pełnił w Radzie funkcję wiceprzewodniczącego. Obecnie stanąć ma na czele organizacji. Jak mówi:

Jestem zaszczycony zaufaniem, jakim obdarzyli mnie koledzy z całego świata, powierzając mi w imieniu światowego przemysłu farb i powłok fotel przewodniczącego. Cieszę się na reprezentowanie branży oraz wkład w nasz globalny wysiłek.

Ważnym tematem kadencji Toma Bowtella jako przewodniczącego będzie zrównoważony rozwój. W drugiej połowie tego roku Rada ma opublikować swój pierwszy raport Sustainability Report.

Jubileuszowy rok

Dotychczasowy przewodniczący Andy Doyle, dyrektor American Coatings Association, wyraził radość z faktu, że Bowtell przyjął propozycję obęcia stanowiska. Dodał, że w jubileuszowym roku 2022 – Rada obchodzi właśnie 30-lecie istnienia – nie mógłby sobie wyobrazić lepszej osoby do reprezentowania branży na forum światowym.

Źródło: BCF