Brytyjska Federacja Powłok nabiera znaczenia także na arenie międzynarodowej. W ubiegłym miesiącu jej dyrektor Tom Bowtell został wybrany wiceprezesem Światowej Rady Powłok (World Coatings Council).
Wyboru dokonano w czasie ostatniego dorocznego zebrania Rady. Światową Radę Powłok tworzą członkowie reprezentujący stowarzyszenia z USA, Chin, Unii Europejskiej, Brazylii, Meksyku, Australii, Japonii, Kanady, RPA, Nowej Zelandii, Turcji, Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii.
Wielkiej Brytanii zależy na uczestnictwie
Rada stanowi forum wymiany informacji i współpracy w związku z najważniejszymi zagadnieniami z branży farb. Jak mówi nowo wybrany wiceprezes Tom Bowtell:
Po decyzji Wielkiej Brytanii o wyjściu z UE Brytyjskiej Federacji Powłok zależy na uczestnictwie w rozmowach na temat ważnych kwestii wpływających na rynek farb na całym świecie. Zaufanie moich kolegów z branży reprezentujących stowarzyszenia z całego świata to dla mnie wielki zaszczyt.
Jednym z najważniejszych tematów w branży jest obecnie plan zrównoważonego rozwoju. Najbliższa konferencja klimatyczna ONZ (COP26) odbywa się w tym roku właśnie w Wielkiej Brytanii, w związku z czym BCF we współpracy ze Światową Radą Powłok przygotuje specjalny raport dotyczący sukcesów i wyzwań branży farb w kontekście unijnych Celów Zrównoważonego Rozwoju.
Doświadczony i aktywny zastępca
Po 12-miesięcznej kadencji jako wiceprezes, na kolejnym dorocznym zebraniu Rady w marcu 2022 Tom Bowtell prawdopodobnie obejmie fotel prezesa. Jak mówi Andy Doyle, obecny prezes Światowej Rady Powłok i dyrektor Amerykańskiego Stowarzyszenia Powłok:
Wybór Toma na wiceprezesa Światowej Rady Powłok został jednogłośnie zaakceptowany przez kolegów z branży. Cieszę się, że w ostatnim roku mojej prezesury zyskałem tak doświadczonego i aktywnego zastępcę.
Źródło: BCF