REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Clariant członkiem sojuszu Circular Plastics Alliance

Firma Clariant oficjalnie dołączyła do unijnego sojuszu Circular Plastics Alliance. Sojusz wspiera recykling tworzyw sztucznych zgodnie z założeniami Zielonego Ładu.

Clariant Circular Plastics Alliance

Fot. arch. Clariant

Sojusz Circular Plastics Alliance powstał, by wspierać przejście w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego w branży tworzyw sztucznych. W ramach niego we wrześniu 2019 podpisana została deklaracja o zobowiązaniu do zwiększenia udziału tworzyw sztucznych w recyklingu w krajach Unii Europejskiej.

Ogromne wyzwanie

Clariant zadeklarował, że wesprze cele sojuszu – zwiększenie do roku 2025 rynku tworzyw sztucznych z recyklingu w krajach UE do 10 mln ton. Jak komentuje Bernd Hoegemann, dyrektor ds. transformacji w firmie Clariant:

Przejście na gospodarkę obiegu zamkniętego tworzyw sztucznych to ogromne wyzwanie, które może być zrealizowane tylko dzięki ambitnym zobowiązaniom, współpracy i aktywnemu dialogowi interesariuszy. Jako członek sojuszu Circular Plastics Alliance Clariant cieszy się na ścisłą współpracę z innymi ważnymi graczami na drodze do rozpowszechnienia recyklingu w branży tworzyw sztucznych w całej Europie.

Zadaniem firmy w ramach sojuszu będzie rozwiązywanie problemów, które utrudniają zwiększenie udziału recyklingu w łańcuchu wartości tworzyw sztucznych. Jak wyjaśnia Richard Haldimann, szef działu transformacji w kierunku zrównoważonego rozwoju w Clariant, specjalistyczne środki chemiczne pomagają zwiększyć wartość produktów, materiałów i zasobów będących w obiegu.

EcoCircle – cenna platforma

W roku 2019 firma Clariant ruszyła z inicjatywą EcoCircle, której celem było rozszerzenie perspektywy na cały łańcuch wartości oraz odnajdywanie najbardziej zrównoważonych i wykonalnych rozwiązań na rzecz obiegu zamkniętego tworzyw sztucznych. Jak podkreśla Haldimann, dzięki temu Clariant ma cenną platformę i wystarczające kompetencje, by działać na rzecz zamknięcia obiegu w branży.

Źródło: Clariant

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA