a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweWięcej powłok na puszki bez bisfenolu A w Europie

Więcej powłok na puszki bez bisfenolu A w Europie

W związku z zaostrzeniem przepisów w Europie rośnie zapotrzebowanie na powłoki na puszki wolne od szkodliwego bisfenolu A. Duży amerykański producent ogłosił właśnie, że zamierza rozpocząć ich produkcję na wielką skalę w rozbudowanych zakładach w Wielkiej Brytanii i Francji.

Fot. PIRO4D / pixabay.com

Sherwin-Williams ukończył realizowaną od kilku lat inwestycję – rozbudowę nowych fabryk w Deeside w Wielkiej Brytanii oraz Tournus we Francji. Rozbudowane zakłady będą produkowały powłoki valPure V70 na puszki napojów.

Wsparcie klientów w Europie

Budowa nowych obiektów jest związana z rosnącym zapotrzebowaniem na powłoki opakowaniowe nie zawierające bisfenolu A, zwłaszcza w Europie. Jak komentuje Burt Marchman, prezes oddziału Sherwin-Williams Global Packaging:

Sherwin-Williams dąży do tego, by wesprzeć swoich klientów oraz właścicieli marek w Europie na drodze przejścia do powłok nie zawierających bisfenolu A. ValPureV70 to przyszłość epoksydowych powłok na lekkie opakowania metalowe. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na ten produkt wdrożyliśmy program rozbudowy w regionie.

Oprócz rynku europejskiego zakłady zaopatrywać będą również Bliski Wschód, Afrykę i Indie. Modernizacji poddane zostało również laboratorium badawczo-rozwojowe we Francji, które opracowuje i udoskonala powłoki na puszki Sherwin-Williams.

Zalety powłoki epoksydowej bez bisfenolu-A

Jak zapewnia producent, V70 to nowej generacji technologia powłok na puszki, która spełnia wymagające standardy branży opakowań metalowych. Zapewnia ona wszystkie korzyści ze stosowania powłok epoksydowych, równocześnie nie zawierając w swoim składzie szkodliwego bisfenolu A.

Źródło: Sherwin-Williams