a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiKoreański producent podpisał Deklarację Antwerpską

Koreański producent podpisał Deklarację Antwerpską

Deklaracja Antwerpska to dokument, który dąży do uproszczenia regulacji prawnych na drodze do zrównoważonego przemysłu w Europie. Jednym z jej sygnatariuszy został producent chemii z Korei Południowej.

Fot. arch. Songwon

Firma Songwon – jeden z największych wytwórców stabilizatorów polimerów na świecie i znaczący gracz na rynku specjalistycznej chemii – podpisał Deklarację Antwerpską na rzecz Europejskiego Ładu Przemysłowego. Koreański producent dołączył tym samym do grona 1000 sygnatariuszy reprezentujących 25 sektorów przemysłowych.

Ważny rynek dla Songwon

Celem deklaracji jest zapewnienie uczciwego z punktu widzenia konkurencji, zrównoważonego oraz odpornego środowiska produkcji przemysłowej w Europie, z naciskiem na zieloną gospodarkę oraz zrównoważone praktyki wzdłuż łańcuchów wartości. Jak komentuje Thomas Schmutz, lider ds. technologii, kwestii regulacyjnych i zrównoważonego rozwoju w Songwon:

Songwon zdecydowanie wspiera wszystkie cele wyrażone w deklaracji, które są zgodne z naszymi zobowiązaniami w zakresie zrównoważonego rozwoju. Europa staje się dla Songwon ważnym rynkiem, na którym jesteśmy obecni od ponad dekady, produkując m.in. nasze najważniejsze przeciwutleniacze i stabilizatory światła w fabryce w Greiz w Niemczech.

Schmutz dodaje, że Songwon z dumną popiera Deklarację Antwerpską. Cieszy się również na współpracę z europejskimi partnerami na drodze do bardziej cyrkularnego i zrównoważonego ekosystemu przemysłowego.

Cele Deklaracji Antwerpskiej

Deklaracja Antwerpska podkreśla pilną potrzebę jasności, przewidywalności oraz solidności europejskiej polityki przemysłowej na drodze do osiągnięcia klimatycznej neutralności do roku 2050. Wzywa do opracowania planu działania, który będzie sprzyjał zrównoważonemu rozwojowi przemysłu poprzez uproszczenie przepisów oraz ograniczenie nadmiernej biurokracji. Dąży również do tego, by Europa stała się konkurencyjnym globalnym dostawcą energii.

Źródło: Songwon