a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowesamochodowe i refinishPrzejęcie na amerykańskim rynku lakierów refinish

Przejęcie na amerykańskim rynku lakierów refinish

Amerykański producent farb przemysłowych ogłosił swoją kolejną transakcję. W jego ręce przejdzie duża grupa specjalizująca się w lakierach samochodowych refinish.

Fot. oohhsnapp / pixabay.com

Koncern Axalta Coating Systems ogłosił, że zawarł ostateczną umowę o przejęciu grupy CoverFlexx. Początkowa kwota transakcji to 285 mln $, ponadto producent ma zapłacić dodatkowe 10 mln $ w oparciu o wyniki finansowe firmy w 2024 roku.

Komplementarne z ofertą Axalty

Grupa CoverFlexx specjalizuje się w lakierach samochodowych refinish oraz do zastosowań na rynku wtórnym, z naciskiem na klientów z Ameryki Północnej. Jak komentuje Chris Villavarayan, dyrektor generalny i prezes Axalta CS:

Przejęcie to wpisuje się w nasze plany inwestycyjne dotyczące oddziału Refinish. Wierzymy, że oparte na wartości rozwiązania CoverFlexx Group są komplementarne z obecną ofertą Axalty.

Oprócz lakierów podkładowych, bazowych i nawierzchniowych w ofercie CoverFlexx znajdują się m.in. aerozole, wypełniacze i akcesoria do lakierni. Najbardziej rozpoznawalne marki grupy to Transtar® Autobody Technologies, Pro Form™ oraz Aftermkt Armor™.

Zamknięcie transakcji w trzecim kwartale

Grupa CoverFlexx zatrudnia ponad 120 osób, a jej przychód w 2023 roku wyniósł 78 mln $. Zamknięcie transakcji spodziewane jest w trzecim kwartale 2024 roku, po uzyskaniu wszystkich wymaganych zgód.

Źródło: Axalta Coating Systems