a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneInwestor mniejszościowy wesprze europejskiego wytwórcę

Inwestor mniejszościowy wesprze europejskiego wytwórcę

Duży europejski producent farb będzie miał mniejszościowego inwestora. Przez ostatnie 75 lat firma pozostawała we własnych rękach, jednak zmieniający się rynek sprawił, że zarząd postanowił zaprosić do współpracy fundusz private equity.

Fot. geralt / pixabay.com

Koncern Hempel, którego akcje do tej pory należały w całości do Fundacji Hempel, ogłosił współpracę z inwestorem mniejszościowym – CVC Funds. Współpraca ma pomóc w przyspieszeniu organicznego wzrostu firmy, a także wesprzeć duńskiego producenta na drodze strategicznych przejęć, jakie ostatnio chętnie podejmuje.

Szybkie zmiany na rynku

Jako inwestor mniejszościowy CVC Funds obejmie nowe akcje firmy Hempel, które z czasem stanowić mają do 30%. Jak komentuje Richard Sand, przewodniczący rady dyrektorów Fundacji Hempel:

Fundacja Hempel od 75 lat pozostawała jedynym właścicielem firmy i nieustannie angażuje się w zabezpieczanie bazy finansowej Hempel oraz zapewnianie dalszego rozwoju koncernu. Po wnikliwej analizie postanowiliśmy zaprosić do współpracy inwestora mniejszościowego, który wniesie zarówno doświadczenie, jak i kapitał wspierające Hempel na dalszej ścieżce rozwoju.

Michael Hansen, prezes i dyrektor generalny grupy Hempel, dodał, że z punktu widzenia konkurencji rynek farb i powłok w ostatnim czasie niezwykle szybko się zmienia, firma musi więc dynamicznie się rozwijać, by pozostać w światowej czołówce. Nowa współpraca ma wzmocnić jej pozycję w branży, napędzić rozwój należących do niej znanych i cenionych marek oraz zapewnić dobry punkt wyjścia do dalszych przejęć.

Fundacja Hempel nadal większościowym inwestorem

Christoffer Sjøqvist, partner oraz dyrektor CVC Denmark, oraz Michael Lavrysen, partner w CVC, podkreślili, że rozwój firmy Hempel w ostatnich latach jest imponujący i że cieszą się, mogąc zaangażować się w kolejne etapy tego procesu.

Fundacja Hempel pozostanie większościowym inwestorem w firmie Hempel. Transakcja ma zostać zamknięta w drugiej połowie 2024, po uzyskaniu koniecznych zgód.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie