a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Wpuść lato do środka!

Lato to idealny czas na odmalowanie swojego domu. Otwórz szeroko okna, wpuść do środka słońce, zaciągnij się zapachami świata w rozkwicie i wyczaruj na swoich ścianach kolory, które zatrzymają lato w twoim mieszkaniu na cały rok.

lato

Fot. Drriss-Marrionn / Foter.com / CC-BY-NC-SA 2.0

Niebieski, zielony, a może żółty? Wybierz z letniej palety kolorów! Fot. PressReleaseFinder / Foter.com / CC BY-NC-ND 2.0

Specjaliści Paint Quality Institute radzą: pomaluj swój dom już w ten weekend! Pojemnik farby, trochę folii malarskiej i wolne popołudnie to wszystko, czego potrzebujesz. Jak mówi Debbie Zimmer z PQI: „Początek lata to idealna pora, by zafundować swoim ścianom kolorowy lifting. Można wreszcie malować przy otwartym oknie, ciesząc się inspirującymi zapachami i dźwiękami, a po skończeniu natychmiast poczujesz się w swoich czterech ścianach jak na wakacjach. Bez wychodzenia z domu!”.

Inspiracji szukaj za oknem

Na problemy z wyborem koloru Debbie Zimmer ma jedną prostą radę: zainspiruj się tym, co widzisz za oknem. Niech odcienie w twoim mieszkaniu współgrają z barwami natury w twojej części świata. Obserwuj niebo, drzewa, ptaki, motyle… Rób zdjęcia, które uchwycą twój wymarzony kolor, i idź z nimi do sklepu z farbami.

Letni nastrój w mieszkaniu przez cały rok? Nic prostszego! Fot. coco+kelley / Foter.com / CC BY-NC 2.0

Bardzo możliwe, że twój wybór padnie na odcień zieleni lub niebieskiego. To świetnie, bo według specjalistów od koloru są to dwie najbardziej uspokajające barwy. Pomogą ci się odprężyć i naprawdę wprawić w wakacyjny nastrój. A jeśli nie jesteś fanem tych dwóch kolorów… Może beże lub brązy? Kolory ziemi stworzą z kolei w twoim wnętrzu ciepłą, domową atmosferę. Jeżeli zaś marzysz, żeby słońce gościło u ciebie przez cały rok, postaw na żółty! Jego dobre wibracje pomogą ci przetrwać pochmurne dni… albo długą, szarą zimę.

Numer 1 – akrylowe

Kolor wybrany, pozostaje jeszcze rodzaj farby. Specjaliści PQI polecają 100% farby akrylowe. Dobra przyczepność i krycie, trwały kolor i odporność na zabrudzenia to jedne z najważniejszych argumentów za stosowaniem właśnie tego typu farb.

Więcej pomysłów na ciekawe aranżacje na stronie Paint Quality Institute.

Fot. Paint Quality Institute

Źródło: Paint Quality Institute