REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Wolne od cynku pigmenty antykorozyjne

Cynk jest jednym z największych sprzymierzeńców w walce z korozją. Niestety, uwolniony do środowiska w zbyt dużych ilościach może powodować poważne problemy. Rośnie więc zainteresowanie wolnymi od cynku pigmentami antykorozyjnymi. Skutecznymi, a zarazem ekologicznymi i bezpiecznymi dla naszego zdrowia.

wolne od cynku pigmenty antykorozyjne

Fot. dlritter

Działanie wolnych od cynku antykorozyjnych pigmentów opiera się na współdziałaniu komponentów organicznych i nieorganicznych. Polega to na tym, że w środowisku sprzyjającym korozji wytrącają się fosforany i tlenki, chroniące powierzchnię metalu. Dodatki organiczne wspomagają funkcję barierową, a także poprawiają kompatybilność pigmentów ze spoiwem (żywicą).

Wolne od cynku pigmenty antykorozyjne mają być jednym z tematów przewodnich w czasie konferencji European Coatings „Powłoki ochronne” zaplanowanej na 12-13 września tego roku. O mechanizmie ich działania opowie dr Ricard March z grupy Nubiola.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA