REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Dürr rozbudowuje swoje centrum testów

Niemiecka firma Dürr wydała prawie 10 mln euro na rozbudowę swojego centrum w Bietigheim-Bissingen – największego na świecie ośrodka testów technologii nanoszenia powłok. Powstał również kolejny zakład montażu robotów lakierniczych.

Dürr

Fot. arch. Dürr

Dr Hans Schumacher stojący na czele oddziału Application Technology wyjaśnia, że do centrum zgłaszało się coraz więcej chętnych zainteresowanych badaniami, stało się więc ono zbyt ciasne. Obecnie, po rozbudowie, zajmuje powierzchnię 17900 m² i pozwala rozwinąć skrzydła. Dzięki temu firma nie musi dłużej podnajmować dodatkowych lokali położonych nieraz od siebie w sporej odległości.

Test Center Paint to miejsce, gdzie producenci samochodów mogą przetestować i zoptymalizować swoje technologie lakiernicze, zanim zaczną je stosować na wielką skalę. Dostępnych jest 13 typów procesów lakierniczych, które dostosować można do potrzeb klienta.

Inna inwestycja, jaką podjął zarząd, to trzeci już zakład produkcji robotów lakierniczych. W ubiegłym roku firma Dürr sprzedała 1350 robotów (o 160 więcej niż w roku poprzednim). Są to nowoczesne systemy, uwzględniające najnowsze potrzeby przemysłu samochodowego. Dzięki nim możliwa jest m.in. automatyzacja malowania wnętrz samochodów, co do tej pory wykonywane było ręcznie.

Źródło: Dürr

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA