a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweDürr rozbudowuje swoje centrum testów

Dürr rozbudowuje swoje centrum testów

Niemiecka firma Dürr wydała prawie 10 mln euro na rozbudowę swojego centrum w Bietigheim-Bissingen – największego na świecie ośrodka testów technologii nanoszenia powłok. Powstał również kolejny zakład montażu robotów lakierniczych.

Dürr

Fot. arch. Dürr

Dr Hans Schumacher stojący na czele oddziału Application Technology wyjaśnia, że do centrum zgłaszało się coraz więcej chętnych zainteresowanych badaniami, stało się więc ono zbyt ciasne. Obecnie, po rozbudowie, zajmuje powierzchnię 17900 m² i pozwala rozwinąć skrzydła. Dzięki temu firma nie musi dłużej podnajmować dodatkowych lokali położonych nieraz od siebie w sporej odległości.

Test Center Paint to miejsce, gdzie producenci samochodów mogą przetestować i zoptymalizować swoje technologie lakiernicze, zanim zaczną je stosować na wielką skalę. Dostępnych jest 13 typów procesów lakierniczych, które dostosować można do potrzeb klienta.

Inna inwestycja, jaką podjął zarząd, to trzeci już zakład produkcji robotów lakierniczych. W ubiegłym roku firma Dürr sprzedała 1350 robotów (o 160 więcej niż w roku poprzednim). Są to nowoczesne systemy, uwzględniające najnowsze potrzeby przemysłu samochodowego. Dzięki nim możliwa jest m.in. automatyzacja malowania wnętrz samochodów, co do tej pory wykonywane było ręcznie.

Źródło: Dürr