a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweWodoodporny telefon z powłoką Flash Flood

Wodoodporny telefon z powłoką Flash Flood

Oto nowa propozycja od firmy Nanostate – przezroczysta nanopowłoka Flash Flood, która ochroni twój telefon przed wodą. I możesz ją nanieść samodzielnie w domu!

Flash Flood

Fot. Imstanc / Foter.com / CC BY-NC-ND

Ponad 1/3 smartfonów kończy swój żywot wskutek uszkodzenia. W 70% przypadków chodzi o zalanie urządzenia wodą – mowa więc o najczęstszym problemie, na jaki narażone są telefony.

Od kamieni do smartfonów

Dzięki Flash Flood jednak woda nie stanowi już zagrożenia. Twórca wodoodpornej farby, Steve Ashley, specjalizował się początkowo w wodoodpornych powłokach na kamienne podłogi. Z czasem doszedł jednak do wniosku, że ochrona sprzętu elektronicznego to bardziej praktyczny i obiecujący kierunek.

Bezpośrednim bodźcem do zajęcia się tym problemem był oczywiście własny telefon zalany wodą. Po tym, jak Ashley topiąc swój sprzęt stracił wiele cennych rodzinnych zdjęć i oczywiście został zmuszony do kupna nowego telefonu, doszedł do wnisoku, że „trzeba coś z tym zrobić”.

Aplikacja – zrób to sam

Flash Flood doskonale chroni przed zalaniem, a równocześnie jest niewidoczna i w żaden sposób nie zaburza funkcjonowania telefonu – nie wpływa ani na przenoszenie dźwięku, ani na wrażliwość ekranu dotykowego. Prócz tego jest odporna na promienie UV i odciski palców.

Jej aplikacja nie wymaga specjalistycznego sprzętu – można to zrobić samodzielnie w domu. Nadaje się do zabezpieczania elementów zewnętrznych, ale również wewnętrznych, takich jak złącza baterii lub karta SIM, aby zagwarantować dodatkową ochronę.

O innych propozycjach wodoodpornych farb na smartfony przeczytaj w naszym tekście.

Źródło: pcimag.com