REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Czy Kansai Paint podbije polski rynek?

Kansai Paint znajdujący się w dziesiątce największych producentów farb na świecie postanowił podbić europejski rynek. Przyczółkiem do tego podboju ma być Polska.

Kansai Paint

Fot. arch. Kansai Paint

Jak informuje w swoim oświadczeniu producent z Japonii Polska ma być pierwszym krajem w Unii Europejskiej, w którym Kansai rozpocznie działalność na tak wielką skalę. Plany firmy zakładają otwarcie własnych sklepów w każdej miejscowości zamieszkiwanej przez co najmniej 40 tys. mieszkańców.

Już w drugim kwartale tego roku swoje podwoje otworzy 5 pierwszych salonów, a do końca tego roku ma ich być otwartych aż 15! Do 2020 roku Kansai Paints zakłada posiadanie własnej sieci ponad 120 sklepów z farbami dekoracyjnymi, przemysłowymi i akcesoriami malarskimi oraz przynajmniej jednej fabryki, która docelowo ma zaopatrywać nie tylko rynek polski, ale również resztę Europy. Firma Kansai Paints nie wyklucza również kilku przejęć w celu wzmocnienia swojej obecności na polskim rynku.

Jak twierdzi prezes Kansai Paints, Pan Hiroshi Isino:

Obserwowaliśmy polski rynek farb przez ostatnie kilka lat i uważamy, że jest to najlepsze miejsce do rozpoczęcia działalności w Europie. Dzięki własnej sieci innowacyjnych punktów sprzedażowych planujemy osiągnąć ponad 10% udziału w polskim rynku farb w ciągu najbliższych 5 lat.

Według informacji opublikowanych przez Kansai Paints koncept własnego sklepu został już sprawdzony w jednym z miast północnej Polski. Zarówno forma kontaktu z klientami jak i produkty zaoferowane przez Kansai klientom znad Wisły potwierdziły duży potencjał konsumencki i skłoniły firmę do wybrania naszego kraju jako przyczółka do podboju Europy.

Firma nie podaje ile zainwestuje w budowanie marki w Polsce.

Firma Kansai Paint powstała w 1918 roku w japońskim Amagasaki. Z czasem rozbudowała swoją sieć fabryk i sklepów w Japonii i stała się tam najważniejszym producentem farb. Dzięki sprawnemu zarządzaniu i wysokiej jakości produktów rozszerzyła swą działalność na inne kraje azjatyckie, a w 1987 wkroczyła na rynek amerykański. Obecnie zatrudnia prawie 12 000 osób i od wielu lat utrzymuje się w pierwszej dziesiątce największych producentów na świecie.

Aktualizacja: 02.04.2015. Gratulujemy wszystkim uważnym, którzy zorientowali się, że powyższy news jest tylko Prima aprilisowym żartem!

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA