REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Wielkanoc w wersji ombre

Przed Świętami tradycyjnie śpieszymy z pomysłem na niebanalną dekorację! Znudzonym pstrokatymi pisankami proponujemy… jajka ombre. Czyli cieniowane.

Wielkanoc ombre

Fot. countryliving.com / The Chromologist

To propozycja magazynu „The Chromologist”, zaczerpnięta z portalu Country Living. Jajka w wersji ombre będą z pewnością oryginalną ozdobą świątecznego stołu.

Co będzie potrzebne?

Buteleczka niebieskiego (lub w dowolnym kolorze) barwnika spożywczego w płynie, odrobina octu słodowego oraz 18 jajek ugotowanych na twardo.

Jak to zrobić?

Ustaw sześć szklanek i podpisz je literami od A do F. Nalej do każdej wrzącej wody i dwie łyżeczki octu, a następnie wymieszaj. Dodaj barwnik według następującego wzoru:

A = 2 krople, B = 6 kropli, C = 10 kropli, D = 20 kropli, E = 45 kropli, F = 60 kropli.

Zanurzaj jajka w poszczególnych szklankach przez 5 minut (pamiętaj przy tym o użyciu osobnej łyżki do każdej szklanki), tak aby otrzymać kolory o odpowiedniej intensywności. Po wyciągnięciu z wody, odłóż jajko do pojemnika, aby wyschło.

W ten sposób, bez wielkiego nakładu pracy i niewielkim kosztem, stworzysz miły dla oka efekt cieniowania. Goście będą zachwyceni!

Źródło: The Chromologist

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA