a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaTeknos przejmuje Feyco Treffert

Teknos przejmuje Feyco Treffert

W ramach porozumienia z holdingiem przemysłowym Looser Holding AG firma Teknos przejmuje jego dział powłok do drewna Feyco Treffert. Umowa została podpisana 10 kwietnia 2017, a operacja zakupu ma zostać zamknięta do końca kwietnia.

Teknos Feyco Treffert

Fot. Feyco Treffert

Transakcja obejmuje firmy Feyco AG z siedzibą w St. Margrethen w Szwajcarii oraz Treffert Coatings GmbH z główną siedzibą w Alzenau w Niemczech, a także ich filie w Chinach, Malezji i USA. Ponadto Teknos przejmuje firmę Schekolin AG z zakładem produkcyjnym zlokalizowanym w Bendern w Liechtensteinie. Jak wyjaśnia Kim Smith, starszy wiceprezes oddziału Industrial Wood w Grupie Teknos:

Ta transakcja jest ważnym elementem strategii wzrostu Grupy Teknos. Umacnia ona pozycję firmy w segmencie produktów do drewna na rynku globalnym, umożliwia także dostęp do rynków w Szwajcarii, Chinach, Malezji i USA oraz otwiera nowe możliwości rozwoju w przemyśle budowlanym i drzewnym.

Grupa Feyco Treffert ma ponad stuletnie doświadczenie w zakresie produkcji powłok do drewna. Szwajcarska firma Feyco i niemiecka Treffert słyną ze swoich profesjonalnych produktów i zindywidualizowanych rozwiązań. Feyco Treffert posiada zakłady produkcyjne w Niemczech (Alzenau), Malezji (Johor Bahru), Chinach (Szanghaj), USA (Charlotte) oraz Liechtensteinie (Bendern). Oprócz tego dysponuje centrum kompetencyjno-szkoleniowym w Szwajcarii.

W roku 2016 grupa osiągnęła sprzedaż produktów do drewna na poziomie 77 mln franków szwajcarskich, czyli w przybliżeniu 72 mln euro. W firmie tej pracuje około 280 osób i produkowanych jest 25 000 ton powłok rocznie.

Wizją Teknos jest osiągnięcie pozycji wiodącego dostawcy zaawansowanych technologicznie powłok w ścisłej współpracy z klientami. Poprzez przejęcie Feyco Treffert jesteśmy w stanie jeszcze bardziej rozszerzyć nasze możliwości w zakresie usług i produkcji, a także możemy zapewnić jeszcze lepszą obsługę globalnych klientów z USA, Azji i Europy

– dodaje Paula Salastie, prezes Grupy Teknos. Za zgodą stron umowy kwota transakcji nie zostanie podana do wiadomości publicznej. To już kolejny zakup, którego koncern dokonał w ostatnim czasie – w styczniu donosiliśmy, że przejmuje farby proszkowe Śnieżki, zaś nieco ponad pół roku temu ogłosił przejęcie holenderskiej firmy Drywood Coatings.

Źródło: Teknos