REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Teknos przejmuje Feyco Treffert

W ramach porozumienia z holdingiem przemysłowym Looser Holding AG firma Teknos przejmuje jego dział powłok do drewna Feyco Treffert. Umowa została podpisana 10 kwietnia 2017, a operacja zakupu ma zostać zamknięta do końca kwietnia.

Teknos Feyco Treffert

Fot. Feyco Treffert

Transakcja obejmuje firmy Feyco AG z siedzibą w St. Margrethen w Szwajcarii oraz Treffert Coatings GmbH z główną siedzibą w Alzenau w Niemczech, a także ich filie w Chinach, Malezji i USA. Ponadto Teknos przejmuje firmę Schekolin AG z zakładem produkcyjnym zlokalizowanym w Bendern w Liechtensteinie. Jak wyjaśnia Kim Smith, starszy wiceprezes oddziału Industrial Wood w Grupie Teknos:

Ta transakcja jest ważnym elementem strategii wzrostu Grupy Teknos. Umacnia ona pozycję firmy w segmencie produktów do drewna na rynku globalnym, umożliwia także dostęp do rynków w Szwajcarii, Chinach, Malezji i USA oraz otwiera nowe możliwości rozwoju w przemyśle budowlanym i drzewnym.

Grupa Feyco Treffert ma ponad stuletnie doświadczenie w zakresie produkcji powłok do drewna. Szwajcarska firma Feyco i niemiecka Treffert słyną ze swoich profesjonalnych produktów i zindywidualizowanych rozwiązań. Feyco Treffert posiada zakłady produkcyjne w Niemczech (Alzenau), Malezji (Johor Bahru), Chinach (Szanghaj), USA (Charlotte) oraz Liechtensteinie (Bendern). Oprócz tego dysponuje centrum kompetencyjno-szkoleniowym w Szwajcarii.

W roku 2016 grupa osiągnęła sprzedaż produktów do drewna na poziomie 77 mln franków szwajcarskich, czyli w przybliżeniu 72 mln euro. W firmie tej pracuje około 280 osób i produkowanych jest 25 000 ton powłok rocznie.

Wizją Teknos jest osiągnięcie pozycji wiodącego dostawcy zaawansowanych technologicznie powłok w ścisłej współpracy z klientami. Poprzez przejęcie Feyco Treffert jesteśmy w stanie jeszcze bardziej rozszerzyć nasze możliwości w zakresie usług i produkcji, a także możemy zapewnić jeszcze lepszą obsługę globalnych klientów z USA, Azji i Europy

– dodaje Paula Salastie, prezes Grupy Teknos. Za zgodą stron umowy kwota transakcji nie zostanie podana do wiadomości publicznej. To już kolejny zakup, którego koncern dokonał w ostatnim czasie – w styczniu donosiliśmy, że przejmuje farby proszkowe Śnieżki, zaś nieco ponad pół roku temu ogłosił przejęcie holenderskiej firmy Drywood Coatings.

Źródło: Teknos

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA