REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

W II kwartale 2020 najwięksi producenci stracili 17%

W drugim kwartale tego roku sprzedaż 11 największych producentów farb na świecie w stosunku do analogicznego okresu w roku 2019 spadła średnio o 17%. Tak wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez firmę Chem Research.

drugi kwartał 2020 najwięksi producenci farb Chem Research

Fot. rawpixel / pixabay.com

Pandemia COVID-19 wywarła ogromny wpływ na przemysł, zaś branża farb i powłok nie jest wyjątkiem. Wprowadzone środki bezpieczeństwa spowodowały zwłaszcza znaczący spadek sprzedaży farb przemysłowych. Lepiej sytuacja wygląda w sektorze farb dekoracyjnych, w którym wielu producentów zanotowało wręcz wzrosty. Było to związane z większą aktywnością remontową klientów w czasie kwarantanny.

Spadki nawet o 40%

Eksperci Chem Research zestawili 11 największych producentów farb na świecie, podając, jak zmieniła się ich sprzedaż w drugim kwartale tego roku w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim. Lista wygląda następująco:

Masco: +14,0%
Nippon Paint: +5,1%
Sherwin-Williams: -1,4%
Jotun: -4,4%
RPM: -9,5%
Akzo Nobel: -18,5%
PPG: -23,5%
Kansai Paint: -26,4%
BASF Coatings: -40.6%
Axalta: -42,5%
Asian Paints: -46.3%

Analitycy Chem Research przyglądają się również sytuacji rynku europejskiego. Według ich danych w krajach Unii Europejskiej w drugim kwartale tego roku sprzedaż spadła o 17,1%.

Szczegóły w raporcie

Szczegółowe wyniki dla 11 największych producentów farb na świecie w drugim kwartale i całej pierwszej połowie tego roku są dostępne w ramach programu Chem Research, zatytułowanego The TOP 11 Global Paint and Coating Producers, Q2 and Half-Year-2020 Sales Analysis, A Benchmarking Study. Zainteresowanych zapraszamy na stronę Chem Research.

Źródło: Chem Research, european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA