a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneW grupie siła – powstała Human Cities Coalition!

W grupie siła – powstała Human Cities Coalition!

Program Human Cities nie jest już jedynie inicjatywą AkzoNobel. Powstała właśnie koalicja Human Cities Coalition (HCC), w ramach której o piękniejsze i bardziej przyjazne miasta walczyć będzie ponad 150 interesariuszy i 20 partnerów z całego świata.

Human Cities Coalition

Fot. arch. AkzoNobel

Koalicja połączyła ponad 150 podmiotów, państwowych i prywatnych, a wśród nich m.in. Arcadis, Philips czy Holenderskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Wspólnie pomagać będą oni w realizacji Celu 11. z listy Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ: Zrównoważone Miasta i Społeczności.

Jak mówi prezes AkzoNobel, Ton Büchner, miliard ludzi na całym świecie żyje obecnie w slumsach. Do roku 2050 liczba ta, za sprawą szybkiej urbanizacji, ma już wzrosnąć do trzech miliardów. Akcja Human Cities, zainicjowana przez AkzoNobel, czyni miasta piękniejszymi i bardziej przyjaznymi. Dzięki powstaniu Koalicji Human Cities ruch będzie mógł zdziałać jeszcze więcej, wprowadzając innowacje i stwarzając nowe okazje biznesowe.

Koalicję wyróżnia fakt, że oprócz podmiotów państwowych skupia ona tak wielką liczbę prywatnych przedsiębiorstw. Razem jej członkowie dążyć będą do poprawy warunków sanitarnych i mieszkaniowych w największych miastach na świecie. Pilotażowe projekty wystartowały już w Dżakarcie w Indonezji oraz w Manili na Filipinach, wkrótce dołączą do nich również kolejne.

Źródło: AkzoNobel