REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

W grupie siła – powstała Human Cities Coalition!

Program Human Cities nie jest już jedynie inicjatywą AkzoNobel. Powstała właśnie koalicja Human Cities Coalition (HCC), w ramach której o piękniejsze i bardziej przyjazne miasta walczyć będzie ponad 150 interesariuszy i 20 partnerów z całego świata.

Human Cities Coalition

Fot. arch. AkzoNobel

Koalicja połączyła ponad 150 podmiotów, państwowych i prywatnych, a wśród nich m.in. Arcadis, Philips czy Holenderskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Wspólnie pomagać będą oni w realizacji Celu 11. z listy Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ: Zrównoważone Miasta i Społeczności.

Jak mówi prezes AkzoNobel, Ton Büchner, miliard ludzi na całym świecie żyje obecnie w slumsach. Do roku 2050 liczba ta, za sprawą szybkiej urbanizacji, ma już wzrosnąć do trzech miliardów. Akcja Human Cities, zainicjowana przez AkzoNobel, czyni miasta piękniejszymi i bardziej przyjaznymi. Dzięki powstaniu Koalicji Human Cities ruch będzie mógł zdziałać jeszcze więcej, wprowadzając innowacje i stwarzając nowe okazje biznesowe.

Koalicję wyróżnia fakt, że oprócz podmiotów państwowych skupia ona tak wielką liczbę prywatnych przedsiębiorstw. Razem jej członkowie dążyć będą do poprawy warunków sanitarnych i mieszkaniowych w największych miastach na świecie. Pilotażowe projekty wystartowały już w Dżakarcie w Indonezji oraz w Manili na Filipinach, wkrótce dołączą do nich również kolejne.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA