REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

VII Seminarium Spektrochemu – relacja

19 listopada technolodzy i producenci farb już po raz siódmy spotkali się na Seminarium Spektrochemu. Wydarzenie tradycyjnie odbyło się w hotelu Szafran w Czeladzi.

VII seminarium SpektrochemuTematem przewodnim tegorocznego seminarium, organizowanego jak co roku przez Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Farb, Klejów i Polimerów Spektrochem, były nowoczesne rozwiązania technologiczne w produkcji farb i tynków oraz lakierów dyspersyjnych na drewno. W trakcie wydarzenia zaprezentowano dwanaście referatów. Osiem z nich wygłosił właściciel i dyrektor Spektrochemu, Artur Pałasz, zaś pozostałe cztery – przyjaciele i partnerzy Ośrodka.

Pan Pałasz mówił m.in. o doborze surowców do produkcji farb silikatowych i tynków mozaikowych, formułach farb do kuchni i łazienek oraz farb satynowych do malowania wnętrz, a także o procesie formowania się filmu i powłok malarskich oraz – zgodnie z tematem przewodnim seminarium – o dyspersjach polimerowych do produkcji lazurów i lakierobejc na drewno.

Pozostałe referaty wygłosili pan Ondřej Soukup ze Spolchemie (o emulsjach alkidowych rozcieńczanych wodą), Joan Perre Font i Josep Capdevila z Oliver+Batlle (o liniach technologicznych do produkcji farb i tynków dyspersyjnych), Michał Ludwikowski z Ceac AG (o nowej linii past pigmentowych oraz serwisie w zakresie doboru kolorów) oraz Krzysztof Wójcik z 3M (o fluorosurfaktantach i mikrosferach firmy 3M). W trakcie seminarium zaprezentowane zostały również nowe nazwy past pigmentowych Ceac oraz najnowsza wersja programu BCO Pro 2 kompatybilna ze spektrofotometrem Datacolor.

Seminarium Spektrochemu to wydarzenie, na którym co roku spotykają się technolodzy i producenci farb z całej Polski. Z każdym rokiem seminarium przyciąga coraz większą liczbę uczestników – w tym roku było ich aż 150, z czego 130 osób to technolodzy.

Tematy referatów wybierane są m.in. w oparciu o wyniki ankiety, ogłaszanej na początku roku. Następnie w Spektrochemie przeprowadzane zostają odpowiednie badania, dotyczące wybranej tematyki, a ich wyniki prezentowane są na kolejnym seminarium. Co ważne, wszystkie prezentowane rozwiązania muszą być wcześniej sprawdzone i pozytywnie ocenione przez Spektrochem. Ta ścisła selekcja wyróżnia Seminarium Spektrochemu na tle innych imprez branżowych.

Kolejną edycję wydarzenia zaplanowano na 17 listopada 2016. Zapraszamy!

Aktualizacja 2015.12.08 – zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z VII Seminarium Spektrochemu

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 4
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA